Notowania

kghm
11.08.2009 17:10

Do końca 2010 roku z prywatyzacji 37 mld zł

Aleksander Grad zapowiedział, że jeszcze w tym roku prywatyzacja da 11 mld zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

*Do końca 2010 roku rząd uzyska z prywatyzacji blisko 37 miliardów złotych - wynika z zaktualizowanego programu prywatyzacji. Szef resortu skarbu poinformował, że jeszcze w tym roku wpływy ze sprzedaży państwowego majątku wyniosą 11 miliardów. W przyszłym około 25 miliardów. *
Aleksander Grad dodał, że od początku roku do dziś wpływy wyniosły 3 miliardy. Kolejne 3,5 miliarda wpłynie do budżetu zgodnie z zawartymi już umowami.

Aleksander Grad powiedział, że dla ochrony interesów państwa w KGHM, przed sprzedażą 10 procent udziałów koncernu zostanie zmieniony statut tej spółki. Do sprzedaży ma dojść w przyszłym roku.

W przypadku spółek energetycznych - Taurona i PGE prywatyzacja z jednej strony ma doprowadzić do podwyższenia kapitału, a z drugiej - do sprzedaży akcji w takiej wysokości, by zachować władztwo skarbu państwa.

W przypadku Lotosu, minister przypomniał, że państwo dokapitalizowało tę firmę akcjami rafinerii południowych oraz Petrobalticu, a teraz zmniejszy swoje zaangażowanie w petrochemiczną firmę.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* **[ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ ) **
Tagi: kghm, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, komentarz, kryzys, gospodarka polska, IAR, giełda na żywo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz