Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Do połowy kwietnia decyzja w sprawie LOT

0
Podziel się:

Ministerstwo skarbu przewiduje, że do połowy kwietnia zapadnie decyzja, do którego z sojuszy lotniczych trafią Polskie Linie Lotnicze LOT

bEUzQVCd

- poinformowała w środę PAP Magdalena Nienałtowska z biura prasowego resortu skarbu.

'Do połowy kwietnia zostanie podjęta decyzja, z którym aliansem lotniczym będziemy chcieli powiązać LOT' - powiedziała Nienałtowska.

Wcześniej minister skarbu Wiesław Kaczmarek i wicepremier Marek Pol zapowiadali, że decyzja o wyborze aliansu dla LOT-u zostanie podjęta do końca marca.

bEUzQVCf

Po bankructwie Swissair Group, firmy, która była inwestorem strategicznym LOT, polski przewoźnik otrzymał propozycje przystąpienia do dwóch aliansów lotniczych: Star Alliance (kierowanego przez Lufthansę)
i OneWorld (kierowanego przez British Airways).

Szwajcarzy zostali strategicznym inwestorem LOT w listopadzie 1999 roku. Objęcie 37,6 proc. akcji polskiego przewoźnika kosztowało ich prawie 184 mln USD.

W podwyższeniu kapitału spółki, do którego doszło w listopadzie 2001 roku, bankrutująca Swissair Group nie uczestniczyła. Udział Skarbu Państwa wzrósł wtedy do 67,96 proc., a Swissair Group spadł do 25,1 proc. Pakiet akcji pracowniczych zmniejszył się do 6,94 proc.

PLL LOT SA zanotowały w 2001 roku stratę netto w wysokości 639,1 mln zł wobec 28,2 mln zł zysku netto w 2000 roku. Prezes LOT Jan Litwiński powiedział PAP przed tygodniem, że spodziewa się dodatniego wyniku finansowego w tym roku.

bEUzQVCl

Spółka w 2001 roku przewiozła ponad 3,2 mln pasażerów, o 15 proc. więcej niż w 2000 roku, kiedy z usług LOT skorzystało prawie 2,8 mln osób.

bEUzQVCG
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)