Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Dobra wiadomość dla osób spłacających kredyty w złotych

0
Podziel się:

Jest decyzja Rady Polityki Pieniężnej. Stopy bez zmian.

Dobra wiadomość dla osób spłacających kredyty w złotych
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Rada Polityki Pieniężnej pozostawiła stopy procentowe na dotychczasowym poziomie. Jest to decyzja zgodna z oczekiwaniami ekonomistów.

Ekonomiści prognozowali że nie należy spodziewać się zmiany wysokości stóp przed końcem października, kiedy Instytut Ekonomiczny Narodowego Banku Polskiego przedstawi w jakim kierunku obecnie zmierza inflacja i wzrost gospodarczy.

Jeśli zagrożenie inflacją wzrośnie - wówczas w najbliższych miesiącach można się spodziewać podwyżki stóp. W przeciwnym razie oprocentowanie pożyczek i kredytów pozostanie stosunkowo niskie. Po dzisiejszej decyzji podstawowa stopa procentowa NBP pozostanie na poziomie 3,5 procent.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/143/t111759.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/czlonek;rpp;nie;wierzy;w;plan;rostowskiego,114,0,682354.html) Członek RPP nie wierzy w plan Rostowskiego Chodzi o zmniejszenie deficytu finansów publicznych do 3 proc. PKB w 2012 r.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/112/t93552.jpg ) ] (http://dom.money.pl/wiadomosci/poradniki/artykul/knf;chce;zabrac;tanie;kredyty;hipoteczne;w;euro,105,0,678505.html) KNF chce zabrać tanie kredyty hipoteczne w euro Jeżeli planujesz zakup mieszkania, warto się pospieszyć. Bo rata kredytu w euro może być nawet o 20 proc. niższa niż przy kredycie w złotych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/158/t97438.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pawlak;podwyzka;stop;nie;jest;w;naszym;interesie,122,0,675962.html) Pawlak: Podwyżka stóp nie jest w naszym interesie Premier apeluje do członków RPP, by nie ulegali presji Goldman Sachs.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)