Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dochody z abolicji dochodami budżetu 2003

0
Podziel się:

Dochody z abolicji podatkowej szacowane na około 500 mln zł będą dochodami budżetu 2003

- poinformowała na środowej konferencji prasowej wiceminister finansów Irena Ożóg.

'Nie będą to dochody w roku 2002, bo abolicja przybiera na sile w ostatnich dniach. Nastąpi więc przesunięcie na rok przyszły' - powiedziała Ożóg.

Rząd przyjął w środę projekt ustawy o jednorazowym opodatkowaniu nieujawnionego dochodu, w ramach którego ukryte dochody opodatkowane byłyby jednorazowo 7,5 proc. stawką. Według szacunków MF przyjęcie ustawy powinno zwiększyć wpływy do budżetu o około 0,5 mld zł. Na uiszczenie podatku podatnik będzie miał 30 dni od dnia złożenia deklaracji. Podatnicy, którzy ukrywali dotychczas część dochodów, będą mogli ujawnić je i zapłacić od nich jednorazowy podatek w wysokości 7,5 proc.

Do końca 2002 roku będzie można złożyć jednorazową deklarację ujawniając dotychczas nieujawnione źródła dochodu i uiścić jednorazowy podatek w wysokości 7,5 proc.

Jeżeli podatnicy nie zgłoszą ukrywanych dochodów do opodatkowania, to po ujawnieniu ich przez Urząd Skarbowy będą musieli zapłacić karny 75-proc. podatek.

Rząd na posiedzeniu w najbliższy wtorek zajmie się zmianami w założeniach do projektu ustawy budżetowej na przyszły rok.

Na początku lipca rząd przyjął na początku lipca założenia budżetowe, w których zapisał wzrost wydatków budżetu w 2003 roku do 192,5 mld zł, zgodnie z tzw. 'regułą Belki', która zakładała wzrost wydatków o inflację plus 1 pkt. proc. Dochody zaplanowano na poziomie 149,5 mld zł.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)