Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
drogi w polsce
16.07.2013 13:50

Dodatkowe 6,3 mln zł na remonty dróg lokalnych

Dzięki temu 21 inwestycji z listy rezerwowej będzie mogło uzyskać dofinansowanie w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych (NPPDL).

Podziel się
Dodaj komentarz
(Szelag/Reporter)

Na Podkarpaciu z tego programu przebudowanych zostanie w tym roku 103 km dróg lokalnych. Region miał do wydania dotację w wysokości 31,1 mln zł. Dofinansowane zostały 83 wnioski.

Jak poinformowała rzeczniczka prasowa wojewody podkarpackiego Małgorzata Oczoś, po przetargach przeprowadzonych przez gminy i powiaty udało się wygospodarować 6,3 mln zł oszczędności.

- _ Pieniądze te będą przeznaczone na dofinansowanie 21 inwestycji, które znalazły się na liście rezerwowej. Dwa wnioski dotyczą remontu dróg powiatowych, a 19 dróg gminnych. Zaktualizowana lista wniosków została zaakceptowana już przez ministra administracji i cyfryzacji _ - dodała rzeczniczka.

Pieniądze z NPPDL mogą być przeznaczone na budowę lub remont drogi, z wyłączeniem prac związanych z infrastrukturą techniczną, taką jak sieci sanitarne i wodociągowe.

Do tej pory na Podkarpaciu w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych przebudowano łącznie 704 km dróg. Z budżetu państwa na dofinansowanie tych inwestycji przeznaczono 188,5 mln zł.

W ubiegłym roku rozpoczął się nowy etap tzw. _ schetynówek _. Zakłada się, że w całym kraju druga edycja programu pozwoli na przebudowę, budowę oraz remont nieco ponad 13 tys. km dróg lokalnych do końca 2015 roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Rząd majstruje przy planie budowy dróg Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji chce zmienić system dopłat do _ schetynówek _.
Uwaga kierowcy. Autostrada A4 zablokowana Policja kieruje auta na objazd drogą nr 35 przez Gniechowice.
Dostali niemal 800 milionów za budowę dróg Przedsiębiorcy, którym generalni wykonawcy nie zapłacili za wykonaną pracę przy budowie dróg, otrzymali dotychczas od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ponad 791,1 mln zł złotych.
Tagi: drogi w polsce, schetynówki, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz