Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dofinansowanie dla firmy. ZUS daje nawet 500 tysięcy

0
Podziel się:

Dotacja musi być przeznaczona na poprawę bezpieczeństwa w miejscu pracy.

Dofinansowanie dla firmy. ZUS daje nawet 500 tysięcy
(Jacek Bereźnicki)
bEKxhrtx

Przedsiębiorstwa mogą otrzymać pół miliona złotych na poprawę bezpieczeństwa w miejscach pracy. Zakład Ubezpieczeń Społecznych zachęca firmy do ubiegania się o dofinansowanie.

Rzeczniczka nowosądeckiego oddziału ZUS Anna Mieczkowska powiedziała, że na bezzwrotne wsparcie finansowe mogą liczyć przede wszystkim małe i średnie przedsiębiorstwa. Za pieniądze te będzie można kupić na przykład urządzenia oczyszczające powietrze lub zainstalować osłony niebezpiecznych maszyn.

Skala dofinansowania zależy od wielkości firmy i liczby zatrudnionych pracowników. Najmniejsze mogą liczyć na środki pokrywające 90 procent kosztów inwestycji, do wysokości 140 tysięcy złotych. Natomiast największe firmy, zatrudniające powyżej 250 osób, mogą skorzystać z finansowania 20 procent nakładów, do kwoty 500 tysięcy złotych.

bEKxhrtz

Rzeczniczka nowosądeckiego oddziału ZUS Anna Mieczkowska ma nadzieję, że dofinansowanie pomoże w likwidowaniu zagrożeń i redukowaniu liczby wypadków w miejscach pracy.

Czytaj więcej w Money.pl
Skandaliczne przepisy. 17 zł i 77 groszy - tyle może wynieść nowy macierzyński Przyszłe matki prowadzące własne firmy twierdzą, że nie będą miały za co się utrzymać.
Wszystko o ZUS dla twoich pracowników Oto kompendium wiedzy o twoich obowiązkach.
To największe bariery dla firm w Polsce Właściciele firm wskazali przeszkody związane z urzędami, klientami, rynkiem i dostawcami usług.
bEKxhrua
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)