Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

GUS:
Przemysł w górę najszybciej w tym roku

Problemy ze sprzątaniem po Dolcanie. Syndyk ma pełne ręce roboty

Problemy ze sprzątaniem po Dolcanie. Syndyk ma pełne ręce roboty

Długo zajmie odszukiwanie i odzyskiwanie tego, co zostało po deweloperskiej spółce Dolcan. Fot. STANISLAW KOWALCZUK/EAST NEWS
Długo zajmie odszukiwanie i odzyskiwanie tego, co zostało po deweloperskiej spółce Dolcan.

Długo zajmie odszukiwanie i odzyskiwanie tego, co zostało po deweloperskiej spółce Dolcan - pisze we wtorek "Puls Biznesu". Spółka, zanim upadła, zdążyła wyzbyć się majątku.

Teraz wszystko, co się da, będzie próbował odzyskać syndyk. "Bankructwo Dolcanu to rezultat wynaturzonej symbiozy, w jakiej funkcjonował z również upadłym SK Bankiem" - pisze gazeta. Jak czytamy, ponad połowa z 2,8 mld zł kredytów, których udzielił bank, wypłynęła do grupy kilkudziesięciu firm skupionych wokół Dolcanu.

"Według prokuratury bank i deweloper funkcjonowały jak wielki gang, na czele którego stali Sławomir D., założyciel i wieloletni właściciel Dolcanu, oraz Jan B. wieloletni prezes SK Banku" - czytamy. Obydwaj od listopada 2017 roku przebywają w areszcie.

Zobacz też: Ze spirali zadłużenia można się wydostać przez upadłość konsumencką

Ze względu na rozbudowaną i nieoczywistą sieć powiązań Dolcanu z kilkudziesięcioma spółkami, przed upadkiem deweloperowi udało się wyprowadzić majątek. Na 800 mln zł szacuje długi firmy syndyk Katarzyna Uszak.

"Dokładna kwota będzie wynikać z przygotowywanej listy wierzytelności" - podaje dziennik. Tymczasem w momencie wejścia do firmy syndyk znalazła kasę całkowicie pustą.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

upadłość, deweloper, dolcan, sk bank
Czytaj także
Polecane galerie
Gosc1955
2018-05-17 01:22
Vivat POwskie przekrety. Odsunac PIS od wladzy ! Jak mozna tak wykrywac przekrety. Jarka do kicia a za nim Ziobro! CBS. do likwidacji. CBA tez nie beda nas zamykac Schetyne na wodza Polski . To dopiero sie zacznie dym . Hurrra dodam jeszcze Petru na minsitra spraw wewnetrznych. UPS . Tak mi sie snilo!
Hammurabi
2018-05-16 22:36
Wsadzić na dożywocie to szybciutko kasa się znajdzie albo sprawcy będą gnić do końca życia z świadomością że ktoś się bawi za "ich" kasę
Gość
2018-05-16 22:29
A spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe jawnie okradają Mieszkańców w biały dzień. Wszystko tam kosztuje trzy razy tyle.... płacisz duży czynsz nie wiadomomza co...
Pokaż wszystkie komentarze (43)