Notowania

Problemy ze sprzątaniem po Dolcanie. Syndyk ma pełne ręce roboty

Długo zajmie odszukiwanie i odzyskiwanie tego, co zostało po deweloperskiej spółce Dolcan - pisze we wtorek "Puls Biznesu". Spółka, zanim upadła, zdążyła wyzbyć się majątku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(STANISLAW KOWALCZUK/EAST NEWS)
Długo zajmie odszukiwanie i odzyskiwanie tego, co zostało po deweloperskiej spółce Dolcan.

Teraz wszystko, co się da, będzie próbował odzyskać syndyk. "Bankructwo Dolcanu to rezultat wynaturzonej symbiozy, w jakiej funkcjonował z również upadłym SK Bankiem" - pisze gazeta. Jak czytamy, ponad połowa z 2,8 mld zł kredytów, których udzielił bank, wypłynęła do grupy kilkudziesięciu firm skupionych wokół Dolcanu.

"Według prokuratury bank i deweloper funkcjonowały jak wielki gang, na czele którego stali Sławomir D., założyciel i wieloletni właściciel Dolcanu, oraz Jan B. wieloletni prezes SK Banku" - czytamy. Obydwaj od listopada 2017 roku przebywają w areszcie.

Zobacz też: Ze spirali zadłużenia można się wydostać przez upadłość konsumencką

Ze względu na rozbudowaną i nieoczywistą sieć powiązań Dolcanu z kilkudziesięcioma spółkami, przed upadkiem deweloperowi udało się wyprowadzić majątek. Na 800 mln zł szacuje długi firmy syndyk Katarzyna Uszak.

"Dokładna kwota będzie wynikać z przygotowywanej listy wierzytelności" - podaje dziennik. Tymczasem w momencie wejścia do firmy syndyk znalazła kasę całkowicie pustą.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: dolcan, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-05-2018

Polskadlaczego nasza rozbudowana administracja nie potrafi wyłapać przedsiębiorców którzy nie kierują się uczciwą pracą tylko kombinują jak oszukać przepisy … Czytaj całość

15-05-2018

tak jestW naszym pięknym kraju bolanda to norma. Ja też ścigałem dewelopera. Sędzina tak długo prowadziła sprawę - 5 lat - że deweloper w dniu ogłoszenia … Czytaj całość

15-05-2018

geneka od czego jest skarbowka,cba ,abw. przeswieltlic dochody powiazan rodzinnych i sprawa jasna. co do zlotowki da sie rozliczyc.oprocz tego bardzo … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (45)

Wybrane dla Ciebie