Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Donald Trump
07.12.2016 14:50

Donald Trump Człowiekiem Roku tygodnika "Time"

Amerykański tygodnik "Time" uznał prezydenta elekta USA Donalda Trumpa za Człowieka Roku 2016. Redakcja co roku przyznaje tytuł osobowości mającej największy wpływ na wydarzenia na świecie, w negatywnym lub pozytywnym aspekcie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(SAUL LOEB/AFP)

- To wielki zaszczyt. To wiele dla mnie znaczy - zapewnił miliarder i biznesmen w rozmowie telefonicznej w programie "Today" stacji NBC.

##Clinton druga

Na drugim miejscu tegorocznej listy finalistów magazynu znalazła się konkurentka Trumpa w wyścigu do Białego Domu, była sekretarz stanu Hillary Clinton - ujawniła szefowa "Time'a" Nancy Gibbs. Dodała jednak, że tegoroczny wybór był prosty.

- Już po raz 90. wybraliśmy osobę, która miała największy wpływ, dobry lub zły, na wydarzenia tego roku. Trump miał wpływ na lepsze czy na gorsze? Wyzwaniem jest dla niego kwestia tego, jak głęboko podzielony jest kraj w sprawie odpowiedzi na to pytanie - oświadczyła redakcja magazynu. "Trudno oszacować skalę zamętu" wywołanego przez republikańskiego kandydata - ocenił tygodnik.

W uzasadnieniu autorzy napisali, że Trump został Człowiekiem Roku 2016 "za przypomnienie Ameryce, że demagogia żywi się desperacją, a prawda jest tylko tak potężna, jak zaufanie do tych, którzy ją wygłaszają; za oddanie głosu ukrytemu elektoratowi przez upowszechnienie jego gniewu i lęków oraz za budowanie politycznej kultury jutra przez demolowanie wczorajszej".

Trump daje znać o swojej trudnej osobowości niemal każdego dnia. Na przykład we wtorek poinformował on, że nie che kupić od Boeinga nowego samolotu prezydenckiego Air Force One. I to mimo że rozmowy na temat jego budowy trwały już od dłuższego czasu.

##O tytuł walczyli też Putin i... Beyonce

Tygodnik poinformował, że na krótkiej liście pretendentów do tytułu znaleźli się w tym roku także, poza Hillary Clinton, m.in. prezydenci Turcji i Rosji - Recep Tayyip Erdogan i Władimir Putin oraz piosenkarka Beyonce.

W ubiegłym roku tytuł otrzymała kanclerz Niemiec Angela Merkel. Została ona doceniona za postawę wobec problemów współczesnego świata i za polityczną odwagę.

opracował Tomasz Sąsiada

Tagi: Donald Trump, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-12-2016

trazcggggggnaprawde

08-12-2016

jankes...Tramp od razu postawi Amerykę na nogi.

07-12-2016

good reflex Times,aOooo, nasz kochany Cesarz przybył.

Rozwiń komentarze (3)