Notowania

Donald Trump o Nord Stream 2: "Nie jestem pewien, czy to jest w najlepszym interesie Niemiec"

Zakończyło się spotkanie Donalda Trumpa i Władimira Putina. Na konferencji podsumowującej padło pytanie o gazociąg Nord Stream 2 - inwestycję ostro skrytykowaną przez amerykańskiego prezydenta.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Sputnik/EAST NEWS)
Łagodniejsze stanowisko Donalda Trumpa w sprawie Nord Stream 2.

- Jak można pompować miliardy i miliardy dolarów, głównie z Niemiec, do rosyjskich kieszeni, kiedy próbujemy mieć pokój na świecie - tak kilka dni temu, podczas wizyty w Wielkiej Brytanii, prezydent Trump wyrażał się o planowanej inwestycji. Nazywał ją "straszną rzeczą", która nie służy anie Niemcom, ani NATO.

Dziś, gdy na konferencji podsumowującej spotkanie Trump - Putin padło pytanie o gazociąg, amerykański prezydent wypowiadał się znacznie łagodniej.

- Nazwałem Putina konkurentem. Dobrym konkurentem - powiedział Trump. - Nie sądzę, żeby to było w interesie Niemiec, ale podjęli taką decyzję. Mamy dużo źródeł energii, będziemy sprzedawać LNG i będziemy konkurować.

- Możemy współpracować z powodzeniem nad uregulowaniem rynków światowych - stwierdził w odpowiedzi na pytania o gazociąg Władimir Putin. Podkreślił, że Rosja jest gotowa zwiększyć tranzyt przez Ukrainę, o ile pewne kwestie zostaną uregulowane.

Nord Stream 2 to podwójny gazociąg, który ma przebiegać wzdłuż istniejącej linii gazociągu północnego. Rura z Rosji ma zostać poprowadzona po dnie Bałtyku i trafić do Niemiec.

"Money. To się liczy". Gościem: Wioletta Kleczka - Dyrektor Działu Środków Powierzonych Alior Banku

Zdaniem przeciwników inwestycji, budowa gazociągu na dnie morza nie jest ekonomicznie uzasadniona, a pominięcie krajów tranzytowych ma dać Rosji kontrolę nad bezpieczeństwem energetycznym Niemiec.

Tagi: budowa nord stream 2, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-07-2018

FILUTEK.nagle wszyscy przejmują się bezpieczeństwem Niemiec. im więcej złodziei jakich jak Ukraina tym Niemcy bezpieczniejsze?

17-07-2018

Jan 235I co PISowcy, rura wam mięknie??? Już hameryka, nie torpeduje Nord Stream 2?? Trump ma was w "głębokim poważaniu" Zamiast trzymać z UE i … Czytaj całość

17-07-2018

frek16Wychodzi na to że ten cały Trump to taki wielki krzykacz, a sumie to ciepłe kluchy.

Rozwiń komentarze (5)