Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Niemcy przekonani, że Nord Stream 2 powstanie. Już rozpoczęli budowę

Na niemieckim brzegu Bałtyku w miejscowości Lubmin rozpoczęła się budowa terminala. To w to miejsce trafiać ma szykowany przez Gazprom podmorski gazociąg Nord Stream 2 z Rosji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(REUTERS)
Niemcy właśnie rozpoczęli budowę terminala pod gazociąg Nord Stream 2 z Rosji

Jak informuje wyborcza.pl, przedstawiciel Gazpromu poinformował w czwartek niemiecką agencję prasową dpa o rozpoczęciu prac.

W miejscowości Lubmin rozpoczęto wykopy i wylewanie fundamentów dla przyszłego terminala odbioru rosyjskiego gazu.

- Postępujemy podczas tych prac w ramach zezwolenia na budowę - powiedział agencji dpa rzecznik niemieckiej spółki należącej do Gazpromu.

W Lubminie jest już zlokalizowana końcówka pierwszego gazociągu Nord Stream, który łączy przez Morze Bałtyckie Rosję i Niemcy.

Zobacz: Ceny gazu mogą być jeszcze niższe

Nord Stream 2 ma być drugą nitką gazociągu, przebiegającego po dnie Bałtyku z Rosji do krajów Europy Zachodniej. Gazociąg o mocy przesyłowej na poziomie 55 mld metrów sześciennych rocznie ma być gotowy do końca 2019 roku.

Przeciwnikami jego budowy są Polska i Ukraina. Dla Ukrainy budowa drugiej rury oznaczać może koniec przesyłu gazu przez gazociągi ukraińskie i problem z dostawami dla tego kraju. Polska też traci, bo rura będzie omijała nasz kraj.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: nord stream ii, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-05-2018

Ostre gazowanieA w środę pisali na tym 'portalu' że "Niemcy samowystarczalne. Energia odnawialna pokrywa zapotrzebowanie całego kraju" - co jest … Czytaj całość

04-05-2018

asOd 2 lat piszę ,że NS2 zostanie położony na dnie Bałtyku. Niemcy już dostarczyli rury do jego budowy na sumę 1 mld800 mil $ ora izolacje na sumę … Czytaj całość

04-05-2018

antyklerykałjeżeli to prawda to już widzę wściekłych watykanczyków polski katolickiej jak im lata gula, nie wspomnę o katofaszystach USA , dyktator się zapluje … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (48)