Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Jacek Bereźnicki
|

Donald Tusk stanie przed komisją Amber Gold po świętach. Potwierdzony termin przesłuchania

172
Podziel się

Oczekiwane od wielu miesięcy przesłuchanie Donalda Tuska przez sejmową komisję śledczą ds. Amber Gold odbędzie się w poniedziałek 5 listopada.

Ostatnie przesłuchanie Donalda Tuska przed komisją śledczą miało miejsce w 2010 roku. Badano wówczas wątki afery hazardowej.
Ostatnie przesłuchanie Donalda Tuska przed komisją śledczą miało miejsce w 2010 roku. Badano wówczas wątki afery hazardowej. (Witold Rozbicki/REPORTER)
bCYpuajp

"5 listopada 2018 (poniedziałek), godz. 10:00. sala konferencyjna im. Jacka Kuronia (bud. F). Przesłuchanie Donalda Tuska, byłego Prezesa Rady Ministrów, wezwanego w celu złożenia zeznań w toczącym się postępowaniu zmierzającym do zbadania prawidłowości i legalności działań organów i instytucji publicznych wobec podmiotów wchodzących w skład Grupy Amber Gold".

Taki suchy komunikat pojawił się na stronie internetowej Sejmu. Donald Tusk na razie nie potwierdził swojej obecności podczas przesłuchania, ale wątpliwości w tej sprawie nie ma przewodnicząca komisji Małgorzata Wassermann z PiS.

Wideo: Przesłuchanie Donalda Tuska. Jasna deklaracja Małgorzaty Wassermann

bCYpuajr

- Nie istnieją żadne negatywne okoliczności, które wskazują na to, że się nie stawi - mówiła w poniedziałek w "Wyborczym Grillu" WP.

Komisja śledcza ds. Amber Gold rozpoczęła działalność w 2016 roku. Wśród przesłuchanych osób znalazł się były prezes tej firmy Marcin P., a także wielu polityków Platformy Obywatelskiej czy funkcjonariusze służb. Nie udało się dotąd przesłuchać ówczesnego premiera.

Małgorzata Wassermann wielokrotnie publicznie przekonywała o kluczowej roli Donalda Tuska w aferze Amber Gold, a nawet o jego osobistej odpowiedzialności za nieprawidłowości w działaniach organów państwa.

- Związki Donalda Tuska z sprawą Amber Gold są oczywiste - mówiła już w styczniu 2017 roku szefowa komisji śledczej. Wskazywała, że Tusk jako premier odpowiadał za pracę urzędników m.in. w Komisji Nadzoru Finansowego.

bCYpuajx

Po przesłuchaniu syna premiera, Michała Tuska w lutym 2018 roku, Wassermann mówiła, że jego ojciec mógł być szantażowany przez przestępców tym, że "ujawnią, co robił syn, za co brał pieniądze, jaką miał wiedzę".

Szefowa komisji ds. Amber Gold przypomniała, że po wybuchu afery Donald Tusk obiecał jej wyjaśnienie, ale tego nie zrobił. Jak oceniła, Cichocki pogrążył swojego byłego szefa, mówiąc, że chodziło tylko o wyciągnięcie systemowych wniosków na przyszłość.

Szefowa komisji zdradziła w "Wyborczym Grillu", że będzie się przygotowywać do przesłuchania podczas ciszy wyborczej przed drugą turą wyborów samorządowych. Wassermann ubiega się o fotel prezydenta Krakowa. Jej rywalem jest Jacek Majchrowski, który ma wyraźną przewagę w sondażach.

bCYpuajy

Małgorzata Wassermann przyznała, że po głosowaniu w Krakowie uda się do stolicy, gdzie jest organizowany wieczór wyborczy PiS.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

bCYpuajS
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(172)
Marek nn
2 lata temu
Pana Tuska to ta pisowska farsa może.........Jasiu podpowie co ona może zrobić.
Mariusz
2 lata temu
po co ten cyrk ????????????
mirek
2 lata temu
tyle lat wałkowania sprawy i nic ! po prostu nic ! pytam się po co ta cała sprawa i afera w stosunku do Tuska na niego nie macie , gnębicie go tylko i pokazujecie jacy to jesteście "sprawiedliwi " - dno i smród kaczych fekali !
bCYpuajT
WoW!
2 lata temu
"sala konferencyjna im. Jacka Kuronia " wow PiS jeszcze to przeoczyl czy jakis chochlik sie wkradl???
Gość
2 lata temu
Pora zerknąć za swoje ramie SKOKI( sponsora Pis) są większym przekrętem i jakość cisza a kasa za upadłości płynie z naszej kiszeni
Najnowsze komentarze (172)
jk
2 lata temu
P. Was. Tusk to wyższa półka. Inny wymiar. Nieosiągalny dla pani. Chyba lepiej będzie jak się nie stawi. Z racji funkcji nie musi! Stlamsi pisowski motloch.
Wanna naserma...
2 lata temu
Prezes Amber Gold wygrał sprawę w Strasburgu.Polski rrząd ma wypłacić Prezesowi 64.tyś euro. A tu Pana Prezydenta Unii Europejskiej czepia się jakaś dziewoja ze średniowiecza.
Marek
2 lata temu
Wspaniała mądra kobieta pani Wassermann!
Katolik
2 lata temu
Wasserman to dno, trzy metry mułu i wodorosty. Wredne z niej babsko.
Pawka
2 lata temu
Zwykła chamka jak ona się zachowuje - prostaczka. To nie jest przestępca tylko Przewodniczący Rady Europy jakaś kultura obowiązuje ma swój kalendarz pracy i grzeczność wymaga uzgodnić termin ale nie to indywiduum
Sprawiedliwy
2 lata temu
wasserman a co powiesz o nieprawidłowościach w sprawie TK, sądów przecież dostaliście po łapkach od TSUE ?! kto za to odpowie?!
pol1
2 lata temu
do wronek gnoja!!!!!!!!!
Posady i stoł...
2 lata temu
Jak się jest beznadziejnym adwokatem to się idzie do polityki, tam można pieprzyć bez sensu. To prosta odpowiedź dlaczego w pisie jest tylu beznadziejnych prawników, w prawie byli kiepscy ale za to jakie ego i ambicje !
bCYpuajL
Biuro KC PiSS
2 lata temu
Towarzyszka partyjna Wassermann na odcinku pracy merytorycznej jako komisarz ludowy w akcji!
Oko
2 lata temu
Tusk zgriluje wasermann....nie ma z nim żadnych szans....tak jak na fotel w krakowie....
qwe
2 lata temu
Przecież już był przesłuchiwany, jego syn wyraźnie powiedział, że Tusk o wszystkim wiedział i co? Czy ta Wasserman robi sobie jakieś jaja?
Zocha
2 lata temu
Był czas kiedy takich wieszano.
Rym
2 lata temu
Od starych pisowskich panien chroń nas Panie
tofi
2 lata temu
Droga Pani fakty się liczą i dowody a nie to co Pani myśli,
...
Następna strona