Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Donald Tusk stanie przed komisją Amber Gold po świętach. Potwierdzony termin przesłuchania

172
Podziel się:

Oczekiwane od wielu miesięcy przesłuchanie Donalda Tuska przez sejmową komisję śledczą ds. Amber Gold odbędzie się w poniedziałek 5 listopada.

Ostatnie przesłuchanie Donalda Tuska przed komisją śledczą miało miejsce w 2010 roku. Badano wówczas wątki afery hazardowej.
Ostatnie przesłuchanie Donalda Tuska przed komisją śledczą miało miejsce w 2010 roku. Badano wówczas wątki afery hazardowej. (Witold Rozbicki/REPORTER)
bETGpjWZ

"5 listopada 2018 (poniedziałek), godz. 10:00. sala konferencyjna im. Jacka Kuronia (bud. F). Przesłuchanie Donalda Tuska, byłego Prezesa Rady Ministrów, wezwanego w celu złożenia zeznań w toczącym się postępowaniu zmierzającym do zbadania prawidłowości i legalności działań organów i instytucji publicznych wobec podmiotów wchodzących w skład Grupy Amber Gold".

Taki suchy komunikat pojawił się na stronie internetowej Sejmu. Donald Tusk na razie nie potwierdził swojej obecności podczas przesłuchania, ale wątpliwości w tej sprawie nie ma przewodnicząca komisji Małgorzata Wassermann z PiS.

Zobacz także: Wideo: Przesłuchanie Donalda Tuska. Jasna deklaracja Małgorzaty Wassermann
bETGpjXb

- Nie istnieją żadne negatywne okoliczności, które wskazują na to, że się nie stawi - mówiła w poniedziałek w "Wyborczym Grillu" WP.

Komisja śledcza ds. Amber Gold rozpoczęła działalność w 2016 roku. Wśród przesłuchanych osób znalazł się były prezes tej firmy Marcin P., a także wielu polityków Platformy Obywatelskiej czy funkcjonariusze służb. Nie udało się dotąd przesłuchać ówczesnego premiera.

Małgorzata Wassermann wielokrotnie publicznie przekonywała o kluczowej roli Donalda Tuska w aferze Amber Gold, a nawet o jego osobistej odpowiedzialności za nieprawidłowości w działaniach organów państwa.

bETGpjXh

- Związki Donalda Tuska z sprawą Amber Gold są oczywiste - mówiła już w styczniu 2017 roku szefowa komisji śledczej. Wskazywała, że Tusk jako premier odpowiadał za pracę urzędników m.in. w Komisji Nadzoru Finansowego.

Po przesłuchaniu syna premiera, Michała Tuska w lutym 2018 roku, Wassermann mówiła, że jego ojciec mógł być szantażowany przez przestępców tym, że "ujawnią, co robił syn, za co brał pieniądze, jaką miał wiedzę".

Szefowa komisji ds. Amber Gold przypomniała, że po wybuchu afery Donald Tusk obiecał jej wyjaśnienie, ale tego nie zrobił. Jak oceniła, Cichocki pogrążył swojego byłego szefa, mówiąc, że chodziło tylko o wyciągnięcie systemowych wniosków na przyszłość.

bETGpjXi

Szefowa komisji zdradziła w "Wyborczym Grillu", że będzie się przygotowywać do przesłuchania podczas ciszy wyborczej przed drugą turą wyborów samorządowych. Wassermann ubiega się o fotel prezydenta Krakowa. Jej rywalem jest Jacek Majchrowski, który ma wyraźną przewagę w sondażach.

Małgorzata Wassermann przyznała, że po głosowaniu w Krakowie uda się do stolicy, gdzie jest organizowany wieczór wyborczy PiS.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

bETGpjXC
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(172)
jk
3 lata temu
P. Was. Tusk to wyższa półka. Inny wymiar. Nieosiągalny dla pani. Chyba lepiej będzie jak się nie stawi. Z racji funkcji nie musi! Stlamsi pisowski motloch.
Wanna naserma...
3 lata temu
Prezes Amber Gold wygrał sprawę w Strasburgu.Polski rrząd ma wypłacić Prezesowi 64.tyś euro. A tu Pana Prezydenta Unii Europejskiej czepia się jakaś dziewoja ze średniowiecza.
Marek
3 lata temu
Wspaniała mądra kobieta pani Wassermann!
bETGpjXD
Katolik
3 lata temu
Wasserman to dno, trzy metry mułu i wodorosty. Wredne z niej babsko.
Pawka
3 lata temu
Zwykła chamka jak ona się zachowuje - prostaczka. To nie jest przestępca tylko Przewodniczący Rady Europy jakaś kultura obowiązuje ma swój kalendarz pracy i grzeczność wymaga uzgodnić termin ale nie to indywiduum
...
Następna strona