Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Jacek Bereźnicki
|

Wassermann: Donald Tusk mógł być szantażowany przez przestępców z Amber Gold

532
Podziel się:

- Syn Donalda Tuska pracował dla wielkiego przestępcy, dlatego ten wątek wymaga wyjaśnienia - stwierdziła Wassermann.

- Minister Cichocki ma jutro zeznawać niejawnie w sprawie syna Donalda Tuska. Myślę, że jutro nie powie nic - oceniła.
- Minister Cichocki ma jutro zeznawać niejawnie w sprawie syna Donalda Tuska. Myślę, że jutro nie powie nic - oceniła. (PAP/Tomasz Gzell)

- Nie ulega żadnej wątpliwości, że służby specjalne wiedziały o tym, że Michał Tusk pracuje w OLT, a ta firma jest przedmiotem rozpracowania najpierw operacyjnego, a potem procesowego - powiedziała w TVP Info Małgorzata Wassermann, przewodnicząca komisji ds. Amber Gold.

- Dla mnie jest to naturalne, że przez to, że pracował dla wielkiego przestępcy, który przez trzy lata skutecznie omijał wszystkie instytucje i urzędy, to sprawa musi być wyjaśniona - stwierdziła Wassermann.

- Możemy sobie hipotetycznie wyobrazić, że pan premier Tusk jest przez tych przestępców szantażowany właśnie kwestia tego, że ujawnią, co robił syn, za co brał pieniądze, jaką miał wiedzę - wyjaśniła.

Przedmiotem rozmowy było wtorkowe przesłuchanie Jacka Cichockiego, byłego szefa MSW i koordynatora służb specjalnych w rządzie PO-PSL.

Zobacz także: Wideo: burzliwe przesłuchanie Marcina P. przed komisją ds. Amber Gold

- Minister Cichocki ma jutro zeznawać niejawnie w sprawie syna Donalda Tuska. Myślę, że jutro nie powie nic - oceniła. - Dlatego, że zgromadziliśmy materiały ze wszystkich możliwych jednostek służb i nie ma tam śladu informacji, aby wyjaśniano tę kwestię - dodała.

Szefowa komisji ds. Amber Gold przypomniała, że po wybuchu afery Donald Tusk obiecał jej wyjaśnienie, ale tego nie zrobił. Jak oceniła, Cichocki pogrążył swojego byłego szefa mówiąc, że chodziło tylko o wyciągnięcie systemowych wniosków na przyszłość.

- Minister Cichocki zdemaskował obietnice premiera Donalda Tuska w sprawie wyjaśnienia afery Amber Gold - powiedziała Wassermann. - Nie potrafię sobie wyobrazić bierności służb, poziom zaniedbań jest ogromny - oceniła. - Sam Marcin. P powiedział w sprawie Amber Gold, że bez parasola ochronnego nie dałby rady - powiedziała Wassermann.

Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(532)
Real
4 lata temu
770 milionów stracili ludzie a tu komentarze w stylu co sie czepiacie Tusków,jaka ta Wasserman taka i owaka.Zenada.Pomóżcie a nie krytykujcie,zróbcie to dla tych ludzi ,nie dla Wasserman albo Kaczyńskiego.Przecież to parodia ale tworzona przez tych co zeznają pod przysięgą i nic nie pamietają.A pozatym zaniedbanie swoich obowiązków służbowych juz jest przestepstwem
Obrońca prawa
4 lata temu
Mieląc na okrągło ozorem i mlaszcząc soczyście z samouwielbieniem ta kanapowa sensatka nie ma żadnych zahamowań by kręcić swoją prywatę i karierę, rzekomo w imię sprawiedliwości, za ciężkie składki podatników !
Fantuska
4 lata temu
Niedługo okaże się, że ta pani przeszła, podobnie jak agent suski, staranny, odhumanizujący trening w tajnych służbach typu mosad. Albo naczytała się szpiegowskich kryminałów, polegując jedynie i pachnąc przez długie lata jak widać ciężkiej kobiecej harówki w sądownictwie.
Kowalski
4 lata temu
Miałem tę kobietę za inteligentną. Myliłem się , ona od początku wiedziała jakie mają być wnioski z prac tej żałosnej komisji. Tu kompletnie nie ma znaczenia nic, poza tym, że wszystkiemu winien jest Tusk ( jeden i drugi) . To było założenie przy powstawaniu tej komisji, Kaczyński zaciera łapki. Nie można Tuskowi dołożyć za Smoleńsk to chociaż za amber gold. Przemyślana zemsta.
ACHOJ
4 lata temu
jak mondra i ynteligentna i taka kobieca, wzorzec prawości i sprawiedliwosci
...
Następna strona