Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Donald Tusk nie będzie przewodniczącym PO. Jest termin rezygnacji

0
Podziel się:

Donald Tusk w listopadzie na konwencji krajowej PO złoży rezygnację z przewodniczenia partii - poinformował sekretarz generalny PO.

Donald Tusk nie będzie przewodniczącym PO. Jest termin rezygnacji
(European People's Party)
bFebQuHp

Donald Tusk w listopadzie na konwencji krajowej PO złoży rezygnację z przewodniczenia partii - poinformował sekretarz generalny PO Paweł Graś. Obowiązki szefa partii przejmie wówczas premier Ewa Kopacz.

Graś powiedział, że nie ma jeszcze formalnej decyzji zarządu PO w sprawie zwołania listopadowej konwencji. Wstępny termin konwencji - podawany dotychczas przez polityków PO - to 8 lub 9 listopada. Zjazd, który miałby odbyć się w Warszawie, ma z jednej strony podsumować kampanię samorządową, z drugiej - stanowić pożegnanie partii z Tuskiem.

Donald Tusk 1 grudnia obejmie stanowisko szefa Rady Europejskiej, zastępując na nim dotychczasowego przewodniczącego Hermana Van Rompuya.

bFebQuHr

Tusk, tuż po wyborze na szefa Rady Europejskiej, zapowiedział, że złoży rezygnację z kierowania PO. Zgodnie ze statutem partii, obowiązki przewodniczącego Platformy przejmie Ewa Kopacz, jako pierwsza wiceprzewodnicząca. Tusk ma pozostać w Platformie; niewykluczone, że otrzyma funkcję honorowego przewodniczącego.

Prezydent Bronisław Komorowski przyjął dymisję gabinetu Donalda Tuska 11 września. Nowy rząd na czele z premierem Ewą Kopacz prezydent powołał 22 września. 1 października nowa premier ma przedstawić expose w Sejmie.

Czytaj więcej w Money.pl

bFebQuHS
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)