Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Jarosław Kaczyński
17.06.2014 13:49

Donald Tusk spotka się z wicepremierem Piechocińskim. Będą rozmawiać o aferze podsłuchowej?

Przewodniczący PSL zapowiedział dłuższą serię rozmów z przywódcami partii, w tym z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Maj/Reporter)

- _ To robocze spotkanie, panowie często ze sobą rozmawiają _ - zaznaczyła rzecznik rządu. Nie chciała jednak mówić o tematach rozmowy obu polityków

- _ Dziś wieczorem prawdopodobnie dojdzie do spotkania premiera Donalda Tuska z wicepremierem Januszem Piechocińskim - _ poinformowała Kidawa-Błońska. .

Tusk z Piechocińskim prawdopodobnie będą rozmawiać m.in. o opublikowanych przez _ Wprost _ nagraniach rozmów m.in. między szefem MSW a prezesem NBP. Szef ludowców podał w poniedziałek, że w środę spotka się kierownictwo PSL i przedstawi własne scenariusze. Pytany o wniosek PiS o wotum nieufności dla rządu, Piechociński odparł: _ Żadnych deklaracji nie składam _. Zapowiedział też serię swoich spotkań, w tym z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

Premier wczoraj odniósł się do ujawnionych w weekend przez tygodnik _ Wprost _ nagrań rozmów, w tym rozmowy Bartłomieja Sienkiewicza z Markiem Belką. Dotyczyła ona m.in. hipotetycznego wsparcia przez NBP budżetu państwa kilka miesięcy przed wyborami; w tej części rozmowy Belka mówił m.in. o warunku pojawienia się nowego ministra finansów, w miejsce Jacka Rostowskiego oraz że bardzo ważną sprawą jest nowelizacja ustawy o banku centralnym.

Według Tuska analiza rozmowy Sienkiewicza i Belki nie wskazuje na przekroczenie prawa i - w ocenie premiera - abstrahując od _ paskudnego sposobu _ wyrażania przez nich opinii, rozmawiali oni raczej _ o tym, jak pomóc państwu polskiemu, a nie jak zaszkodzić _. Dlatego - oświadczył Tusk - nie ma powodów, by zdymisjonować obecnego szefa MSW.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: Jarosław Kaczyński, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz