Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
budowa dróg
21.12.2012 12:14

Donald Tusk zapowiada budowę dróg i mostów

- Bardzo cieszę się, że już w roku 2013 będzie to 20 mostów w budowie, w 2014 mamy nadzieję, że 30. Mówię o tych mostach, bo one mają też symboliczny wymiar - powiedział premier.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Powstają wojskowe jednostki odbudowy dróg i mostów po klęskach zywiołowych. Mówił o tym premier Donald Tusk na spotkaniu wigilijnym z żołnierzami i pracownikami 2. Mazowieckiego Pułku Saperów w Kazuniu.

_ - Będziecie budowali mosty i drogi w tych miejscowościach, gdzie powódź lub inne klęski pozostawiły po sobie ślady, blizny i niezagojone rany _ - powiedział premier otwierając spotkanie wigilijne.

- _ Bardzo cieszę się, że już w roku 2013 będzie to 20 mostów w budowie, w 2014 mamy nadzieję, że 30. Mówię o tych mostach, bo one mają też symboliczny wymiar _- powiedział premier.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI DONALDA TUSKA:

Donald Tusk podziękował też żołnierzom za ich służbę w kraju i za granicą. W spotkaniu wigilijnym z żołnierzami i pracownikami 2. Mazowieckiego Pułku Saperów w Kazuniu premierowi towarzyszy minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak.

Żołnierze z tego pułku zamują się przede wszystkim unieszkodliwianiem niewybuchów i niewypałów odnajdowanych w Warszawie. Od 1973 roku biorą udział we wszystkich najważniejszych misjach pokojowych i stabilizacyjnych. Byli w różnych rejonach świata: w Libanie, Syrii, Iraku, Bośni i Hercegowinie i Kosowie. Obecnie żołnierze 2 pułku saperów pełnią służbę w ramach kolejnej zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie.

Czytaj więcej w Money.pl
Cieszą się z audytu. Stracą pieniądze na drogi? Komisja Europejska przeprowadzi audyt w GDDKiA. Wszystko na skutek sporu z zagranicznymi wykonawcami, którzy zarzucają jej złe rozliczenia.
Trudna sytuacja na drogach. Zobacz, gdzie Dzisiaj rano w Warszawie kierowcy mogą narzekać na trudne warunki na jezdniach. Przez noc napadało w stolicy ponad 10 cm śniegu.
Autostrady i drogi za 7 lat? Zobacz gdzie W nowej perspektywie finansowej UE na lata 2014-2020 pieniądze z Brukseli przeznaczone zostaną przede wszystkim na dokończenie budowy ciągu dróg ekspresowych i autostrad.
Tagi: budowa dróg, drogi, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz