Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Dopłaty rolnicze - złożono 1,35 mln wniosków

0
Podziel się:

Do wczoraj rolnicy złożyli ponad milion 350 tysięcy unijnych wniosków o dopłaty bezpośrednie. O północy minął termin składania tych wniosków.

Do wczoraj rolnicy złożyli ponad milion 350 tysięcy unijnych wniosków o dopłaty bezpośrednie. O północy minął termin składania tych wniosków. Część rolników przesłała dokumenty pocztą i liczba ta ich nie uwzględnia.

Do pobierania unijnych dopłat bezpośrednich jest uprawnionych około półtora miliona polskich rolników. Mimo to prezes Agencji Restrukturyzacji i

Modernizacji Rolnictwa Mitrosław Drygas jest zadowolony z ilości złożonych wniosków.

Dokumenty można składać jeszcze przez 25 dni. Przepisy zakładają jednak, że teraz, za każdy dzień przekroczenia terminu rolnik straci 1 procent należnych mu dopłat. Dlatego Mirosław Drygas apeluje aby brkujące dokumenty właściciele gospodarstw składali jak najszybciej. To jego zdaniem ułatwi praceAgencji i być może uda się przyspieszyć zakończenie wypłat tych środków.

Wypłaty dopłat bezpośrednich są realizowane pomiędzy grudniem a czerwcem.

Minister rolnictwa wystąpił do Komisji Europejskiej o przesunięcie terminu składania wniosków. Jako powód podał opóźnienia w rozsyłaniu druków wniosków do rolników. Jeżeli Komisja przychyli się do prośby ministra, rolnicy, którzy złożą wnioski w najbliższych dniach, nie stracą procentów z dopłat.

wiadomości
gospodarka
gospodarka polska
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)