Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dostawy gazu do Polski odbywają się bez jakichkolwiek zakłóceń

0
Podziel się:

Prezes Gaz-Systemu Jan Chadam podkreśla, że możemy już sprowadzać blisko 3/4 gazu z innych kierunków niż wschodni, czyli o 65 procent więcej niż 3 lata temu.

Dostawy gazu do Polski odbywają się bez jakichkolwiek zakłóceń
(GAZ-SYSTEM S.A.)

Dostawy gazu do Polski z kierunku wschodniego, mimo trudnej sytuacji na Ukrainie, odbywają się bez jakichkolwiek zakłóceń - zapewnia Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz-System.

Wcześniej mówiło o tym Ministerstwo Gospodarki oraz Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo.

Prezes Gaz-Systemu Jan Chadam podkreśla, że możemy już sprowadzać blisko 3/4 gazu z innych kierunków niż wschodni, czyli o 65 procent więcej niż 3 lata temu.

Mówiąc o bezpieczeństwie energetycznym, wskazał także na rozbudowę krajowej sieci gazociągów.

Oprócz tego, od kwietnia będzie można przesyłać gaz gazociągiem jamalskim z Niemiec do Polski. Będzie to możliwe po zakończeniu rozbudowy stacji pomiarowej Mallnow, niedaleko polskiej granicy. To kolejna inwestycja, która podnosi bezpieczeństwo energetyczne naszego kraju.

Jan Chadam wyjaśnia, że jest to możliwość dostarczania surowca do Polski, gdyby okazało się, że nie może on być przesyłany z kierunku tradycyjnego - wschodniego na Zachód. Dodaje, że jest to rozwiązanie na sytuacje kryzysowe.

Czytaj więcej w Money.pl
Entuzjazm premiera w tej sprawie opadł Donald Tusk przyznał po spotkaniu z Angelą Merkel, że na razie nie czas myśleć o szczegółach porozumienia ws. wspólnego kupowania gazu przez UE.
"Polityka Putina zaszkodzi Rosji i Gazpromowi" Kryzys związany z aneksją Krymu przez Rosję zmusi UE do większego uniezależnienia się od rosyjskich surowców energetycznych, a w dłuższej perspektywie zaszkodzi Rosji - pisze dziennik.
Włochy o dostawach gazu z Rosji. Są pewne? Szef największego włoskiego koncernu energetycznego mówi o ryzyku spowodowanym napięciami w relacjach Rosja-Ukraina. Kto może na tym stracić?
Donald Tusk spokojny o dostawy gazu z Rosji _ - Chcę bardzo wyraźnie podkreślić. Podjęliśmy jako Polska gigantyczny wysiłek w ostatnich sześciu latach, inwestycje w bezpieczeństwo gazowe to są miliardy złotych - _ zaznaczył szef rządu.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)