Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dreamliner PLL LOT może już latać komercyjnie

0
Podziel się:

Pierwszy Boeing 787 Dreamliner Polskich Linii Lotniczych LOT może wykonywać komercyjne rejsy z pasażerami oraz z cargo.

Dreamliner PLL LOT może już latać komercyjnie
(guerric/CC BY-NC-SA/Flickr)
bFdYArUB

Pierwszy Boeing 787 Dreamliner Polskich Linii Lotniczych LOT może wykonywać komercyjne rejsy z pasażerami oraz z cargo - poinformował przewoźnik. LOT otrzymał właśnie certyfikat, który uprawnia do tego typu przewozów.

PLL LOT, jako pierwszy przewoźnik w Europie, otrzymał Certyfikat Operatora Lotniczego, czyli Air Operator Certificate (AOC) - podała w komunikacie spółka.

Certyfikat wydaje prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego, który nadzoruje w imieniu państwa lotnictwo cywilne w Polsce. Dokument ten uprawnia przewoźników do komercyjnych przewozów lotniczych osób i towarów.

bFdYArUD

LOT odebrał pierwszy z ośmiu zamówionych Dreamlinerów w połowie listopada br. Drugi egzemplarz LOT ma otrzymać na początku stycznia 2013 r., trzeci w końcu stycznia, czwarty na początku lutego, a piąty z początkiem marca. Kolejne trzy samoloty mają być dostarczone w latach 2014-2015.

Polski przewoźnik jako pierwszy w Europie włączył tę maszynę do swojej floty. W swój pierwszy komercyjny rejs z pasażerami Dreamliner PLL LOT poleci 14 grudnia z Warszawy do Pragi, następnie przez miesiąc będzie podróżował do ośmiu miast w Europie - oprócz Pragi, także do Wiednia, Monachium, Frankfurtu, Hanoweru, Kijowa, Budapesztu oraz Brukseli.

W pierwszą podróż za Atlantyk B787 poleci 16 stycznia 2013 r. do Chicago, następnie 1 lutego odbędzie rejs do Toronto, 3 lutego pasażerowie polecą nową maszyną do Nowego Jorku, a 3 marca Boeing 787 uda się do Pekinu.

Czytaj więcej w Money.pl
"To wielki dzień dla LOT-u, ale też dla Polski" Podczas uroczystego powitania samolotu w czwartek po południu prezes Piróg powiedział, że odebranie maszyny to jedno z tych wydarzeń, które zapisze się w ponad 80-letniej historii przewoźnika.
Dreamliner wylądował! Już jest! Najnowocześniejszy pasażerski samolot świata Boeing 787 Dreamliner w barwach LOT-u wylądował na warszawskim lotnisku Chopina.
LOT dostał nowy samolot i eskortę F-16 Polski przewoźnik stał się pierwszą europejską linią lotniczą, mającą we flocie tego typu maszynę.
bFdYArVe
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)