Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gospodarka
09.10.2017 13:19

Drogi w Polsce. Adamczyk zdradza, kiedy pojedziemy nową Zakopianką

Rozpoczęto drążenie tunelu na budowie drogi S7. - Na sylwestra 2020 roku pojedziemy już nowo wybudowaną Zakopianką - powiedział w poniedziałek na briefingu prasowym minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Grzegorz Momot)
Dziś Polacy stoją godzinami w kilometrowych korkach, aby dostać się do Zakopanego

Rozpoczęto drążenie tunelu na budowie drogi S7, na którą czeka cała Polska. - Na sylwestra 2020 roku pojedziemy już nowo wybudowaną Zakopianką - powiedział w poniedziałek na briefingu prasowym minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

Adamczyk zapewnił, że w 2021 r., kiedy "będziemy jechać na Puchar Świata, już na pewno nie natkniemy się na zatory drogowe od Rabki w kierunku Myślenic".

Minister powiedział, że drążenie tunelu na tzw. portalu południowym - zgodnie z zapewnieniami wykonawców - będzie prowadzone z obu stron, "każdego dnia" zimą; prace będą trwały przez 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu.

Jak dodał, drążenie tuneli to niezwykle skomplikowane "przedsięwzięcie inżynieryjne, które objęte jest prawem górniczym". Drążenie tego tunelu - jak mówił - odbywa się zgodnie z zasadami obowiązującymi w górnictwie. Wyjaśnił, że budowa "funkcjonuje zgodnie z zasadami górniczymi jak normalna kopalnia".

Minister przypomniał, że pozostałe odcinki modernizowanej Zakopianki to ponad 50-metrowe estakady od południowego wylotu tuneli, przez miejscowość Skomielna w kierunku Rabki, a za Rabką - węzeł na wysokości Chabówki.

- Budowa Zakopianki jest realizowana konsekwentnie i wszystko wskazuje na to, że będziemy mogli już niedługo cieszyć się dobrym dojazdem do Zakopanego - powiedziała w poniedziałek premier Beata Szydło. Dodała, że cieszy się, iż inwestycja ta jest realizowana bez przeszkód.

Nowe drogi w Polsce. 397 km bez autostrad

Jak podkreśliła szefowa rządu na briefingu, "to jest bardzo trudne zadanie, dlatego że jest i skomplikowana technologia, i szczególne warunki". Dodała, że nie ma drugiej takiej inwestycji w Polsce.

Jak przypomniała premier, "inwestycja ma na celu przede wszystkim poprawę funkcjonowania komunikacyjnego". - To jest kolejna inwestycja, która jest realizowana przez nasz rząd (...) konsekwentnie - podkreśliła.

Zapewniła, że ta inwestycja zostanie ukończona "zgodnie z programem, do którego zobowiązaliśmy się wobec naszych wyborców".

- Poprzez tę konsekwencję, harmonogram, który przyjęliśmy na początku pracy naszego rządu, który jest konsekwentnie realizowany, mogę powiedzieć, że po raz kolejny rząd Prawa i Sprawiedliwości - rząd, na którego czele mam zaszczyt stać - dotrzymuje słowa - mówiła premier. - To dotrzymywanie słowa jest znakiem rozpoznawczym naszego rządu - podkreśliła.

W poniedziałek premier wraz z ministrem infrastruktury Andrzejem Adamczykiem wzięli udział w briefingu prasowym zorganizowanym w związku z rozpoczęciem drążenia tunelu na budowie drogi ekspresowej S7 na odcinku Naprawa - Skomielna Biała, czyli tzw. Zakopianki.

Małgorzata Dragan

Tagi: gospodarka, inwestycje, transport, rząd, pap, mib, autostrady i drogi, krótka2, wiadomości, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-10-2017

kamilDrogi ministrze, nie ty to wymyśliłeś nie ty znalazłeś pieniądze na finansowanie, nie ty ogłosił Ś przetarg, nie ty finalizować umowę na budowę. Teraz … Czytaj całość

09-10-2017

donekNie ważne kto planował, ważne kto realizuje. Cóż z pięknych obiecywanych wyborcom przez PO inwestycji skoro nigdy ich nie realizowano.

10-10-2017

OlloPropaganda sukcesu i przypisywanie sobie zasług poprzedników. Teraz naobiecywali czego to nie zbudują, a zaraz potem obcinają sobie budżet na budowę … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (34)