Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Drugie expose Tuska. Jakie będą rady PSL?

0
Podziel się:

Premier Donald Tusk ma skonsultować z Polskim Stronnictwem Ludowym swoje "drugie expose".

Drugie expose Tuska. Jakie będą rady PSL?
(kprm.gov.pl)

Premier Donald Tusk ma skonsultować z Polskim Stronnictwem Ludowym swoje _ drugie expose _. Poinformowała o tym w radiowej Trójce wiceprezes PSL, była minister pracy Jolanta Fedak. Dodała jednak, że nie wiadomo, kiedy odbędzie się to spotkanie.

Mówiąc o wzroście bezrobocia w sierpniu, Jolanta Fedak powiedziała, że bezrobocie zawsze wzrasta jesienią i zimą.

Jednak w tym roku wzrost ten nastąpił wcześniej. Ponieważ wzrost gospodarczy nie przekracza 3 i pół procent, nie powstaną zatem nowe miejsca pracy. Należy więc, zdaniem byłej minister, natychmiast podjąć działania zaradcze, w tym uruchomić środki z Funduszu Pracy. Powinno to nastąpić jak najszybciej, gdyż wtedy pieniądze mogą zostać dobrze wydane.

_ - Uruchamianie środków na ostatnią chwilę nie jest w ogóle dobrą metodą - _ powiedziała Jolanta Fedak.

POSŁUCHAJ JOLANTY FEDAK:

(źródło: IAR)

Jolanta Fedak dodała, że trzeba przede wszystkim pomóc absolwentom, między innymi przez staże i szkolenia. Jej zdaniem, pod koniec roku stopa bezrobocia wyniesie około 13 procent.

Była minister powiedziała, że w klubie PSL nie będzie dyscypliny w głosowaniu nad zmianami w ustawie antyaborcyjnej. Fedak dodała jednak, że próba liberalizacji tej ustawy może się skończyć jej zaostrzeniem.

Czytaj więcej o rządach koalicji PO-PSL w Money.pl
Tusk przyspiesza. Skład rządu i expose już... Premier ujawnił dzień, w którym poznamy nowych ministrów.
Tusk wyskoczył jak Filip z konopi. PO nie wie, co powiedzieć Deklaracja premiera, wywołała lawinę spekulacji. Jaki będzie rząd?
Przesunięcie w koalicji? Chcą 20 proc. władzy Ludowcy chcą dodatkowe ministerstwo. - _ Mamy dobrych fachowców, np. od dróg _ - mówią.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)