Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Drugie expose Tuska. Oto komentarze po wystąpieniach ministrów

0
Podziel się:

- Jak to zobaczyłem, ogarnął mnie śmiech - twierdzi jeden z polityków opozycji. Jednak PO twardo broni swego.

Drugie expose Tuska. Oto komentarze po wystąpieniach ministrów
(Krzysztof JASTRZEBSKI/East News)

Festiwal pustych obietnic - tak politycy opozycji mówią o serii konferencji ministrów po tak zwanym _ drugim expose _ premiera. Rząd przedstawia realne propozycje na czas kryzysu - odpowiadają politycy koalicji.

Jacek Protasiewicz z PO podkreśla, że sejmowe wystąpienie Donalda Tuska i szczegółowe zapowiedzi na konferencjach ministrów nie są tylko odpowiedzią na spadające wyniki PO w sondażach. _ To realna propozycja _ - przekonuje poseł Platformy Obywatelskiej:

- _ Prezentacje ministrów nie tyle są obliczone na zmianę wyniku sondaży, co na przedstawienie Polakom planów rządu na ten rok, a może półtora - trudnych działań osłaniających przed skutkami kryzysu europejskiego w Polsce _ - twierdzi Protasiewicz.

Rzecznik klubu Prawa i Sprawiedliwości Adam Hoffman jest jednak przekonany, że Polacy nie uwierzą obietnice rządu nawet po kolejnych konferencjach ministrów:

- _ Platforma Obywatelska robiła to już kilka razy i tym razem to się nie uda, dlatego że realne problemy są dziś ważniejsze niż propaganda Platformy. Ta ofensywa już nie zachwyca nawet mediów. Ostatnie konferencje zostały już przez media pominięte. To nikogo nie interesuje, bo jeśli ministrowie chwalą się tym co zrobili przez pięć lat i zapowiadają, że będą nadal pracować - wymyślać nowe rozwiązania, to są po prostu niewiarygodni _ - podkreśla Hofman.

Stanisław Żelichowski z PSL tłumaczy, że po przerwie w informowaniu o pracach rządu przez Euro, ministrowie muszą pokazać, nad czym pracują:

- _ Dziś nadrabiają, czy to się uda? Wolałbym, żeby to była praca systematyczna, a nie że ministrowie akcyjnie, tylko jak pracują, mają nowe pomysły, projekty, to żeby o tym informowali opinię publiczną. Wtedy byłby większy efekt niż takie akcje. Jak przemilczało się parę miesięcy, to teraz trzeba to akcyjnie nadrobić _ - uważa Żelichowski.

Jacek Kurski z Solidarnej Polski uważa, że plany pracy poszczególnych resortów są niewiarygodne. Jako przykład wskazuje ministra transportu Sławomira Nowaka:

- _ Jak zobaczyłem Nowaka, który stękał na temat kolejnych dróg, które wyrecytował, a były w expose Tuska w 2007 roku i 2011 i teraz są jeszcze w tym kabaretowym expose Nowaka, to mnie naprawdę pusty śmiech ogarnął. Ci ludzie nie nadają się do niczego, zmarnowali największą szansę infrastrukturalną i lepiej, żeby jak najszybciej przestali udawać, że chcą rządzić, bo się zupełnie do tego nie nadają _ - komentuje Jacek Kurski.

W mijającym tygodniu plany swoich resortów przedstawili ministrowie spraw wewnętrznych, obrony, administracji i cyfryzacji, kultury, sprawiedliwości, spraw zagranicznych, dzisiaj - nauki i szkolnictwa wyższego.

Czytaj więcej w Money.pl
Kaczyński rozlicza Tuska. Co mu radzi? - _ Nie mogą naprawiać sytuacji gospodarczej ci, którzy ją popsuli. Nie mogą, bo są niewiarygodni _ - uważa prezes PiS.
Ludzie Ziobry poprą plan Tuska? Są warunki Solidarna Polska stawia warunki, po których spełnieniu poprze rządowy program "Inwestycje Polskie".
Polska straci władzę nad bankami? Jest decyzja UE Premier Tusk jest umiarkowanie usatysfakcjonowany efektem batalii o kształt europejskiego nadzoru bankowego.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)