Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Dubaj będzie gospodarzem EXPO 2020

0
Podziel się:

Dubaj w trzecim głosowaniu pokonał rosyjski Jekaterynburg. W poprzednich turach odpadły brazylijskie Sao Paulo i turecki Izmir.

Szejk Mohammed Bin Rashid Al Maktoum
Szejk Mohammed Bin Rashid Al Maktoum (Norbert Schiller/CC/World Economic Forum)

W wyborze organizatora wystawy uczestniczyli przedstawiciele 167 państw. Impreza odbędzie się w terminie 20 października 2020 r. - 10 kwietnia 2021 r.

Jak szacują zwycięzcy, światową wystawę w Dubaju, która odbędzie się pod hasłem: _ Łącząc umysły, tworząc przyszłość _, może odwiedzić około 25 mln osób.

Wystawy EXPO prezentują m.in. dorobek naukowy, kulturalny i techniczny państw świata. Za pierwszą wystawę światową uznaje się Londyńską Great Exhibition w 1851 roku.

Specjalnie na EXPO w Paryżu w 1889 roku wybudowano Wieżę Eiffla, która miała symbolizować poziom wiedzy inżynieryjnej i możliwości techniczne epoki.

Ostatnia wystawa światowa pod hasłem _ Lepsze miasto - lepsze życie _ odbyła się w chińskim Szanghaju w 2010 roku, uczestniczyło w niej 189 krajów i 57 międzynarodowych organizacji. Chińskie EXPO odwiedziło 73 mln osób.

Czytaj więcej w Money.pl
Zbudują podniebne miasto w 4 miesiące Tak szybka budowa ma być możliwa za sprawą prefabrykatów, które dostarczone na miejsce budowy będzie trzeba tylko połączyć ze sobą.
Dostają złoto za odchudzanie Ponad połowa mieszkańców Dubaju cierpi z powodu nadwagi lub otyłości. Ci, którzy przejdą na dietę dostaną gram cennego kruszcu za każdy zrzucony kilogram.
Nowy plan Dubaju związany z Koranem 7,3 mln dolarów ma kosztować park tematyczny poświęcony Koranowi.
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)