Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Duda: Zrobię wszystko, żeby przyszłość była piękna

0
Podziel się:

Prezydent elekt odśpiewał Święty uśmiechnięty i znów naobiecywał.

Duda: Zrobię wszystko, żeby przyszłość była piękna
(PAP/Jacek Turczyk)
bEJvtaPp

Głęboko wierzę, że przyszłość ma na imię Polska i że przyszłość będzie piękna dla nas wszystkich. Ja w każdym razie będę robił wszystko co w mojej mocy, żeby tak było - powiedział prezydent elekt Andrzej Duda podczas niedzielnych obchodów Święta Dziękczynienia w Warszawie.

Duda zabrał głos po koncercie dziecięcego zespołu "Arka Noego" na terenie Świątyni Opatrzności Bożej na Wilanowie. Zaśpiewał wraz z dziećmi ich największy przebój: "Święty uśmiechnięty" z ogólnie znanym refrenem: "Taki duży, taki mały może świętym być".

Duda przypomniał inny tekst zespołu, ze słowami "Nie boję się, gdy ciemno jest, ojciec za rękę prowadzi mnie". To jest po prostu absolutnie genialne - dodał.

bEJvtaPr

- Ogromnie się cieszę, że tutaj jestem z wami - mówił prezydent-elekt, który dziękował metropolicie warszawskiemu kard. Kazimierzowi Nyczowi za zaproszenie na uroczystości.

Wcześniej Duda brał udział w mszy. Nie pozwólmy, aby poprzez ustawodawcze próby zrównać małżeństwo i rodzinę z takimi formami wspólnego życia, które przecież nimi nie są - apelował w homilii prymas Polski abp Wojciech Polak.

Duda złożył też wiązankę kwiatów przy grobie b. prezydenta RP na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego, pochowanego w Panteonie Wielkich Polaków przy tej świątyni. Tegoroczne Święto Dziękczynienia odbywa się pod hasłem "Królowo Rodzin - dziękujemy i zawierzamy".

Obietnice Dudy za 80 mld złotych

Nawet 80 miliardów złotych mogłoby kosztować wprowadzenie w życie najważniejszych obietnic Andrzeja Dudy. To aż jedna czwarta prognozowanych w tym roku dochodów budżetu państwa. Jeżeli kandydat PiS wygra wybory prezydenckie, to do przeforsowania zmian będzie potrzebował większości w parlamencie. W przeciwnym razie nie ma szans na zrealizowanie nawet części swoich deklaracji.

bEJvtaPx

Przywrócenie niższego wieku emerytalnego, wypłata 500 złotych miesięcznie na każde dziecko, a do tego zwiększenie kwoty wolnej od podatku do 8 tysięcy złotych - to najważniejsze postulaty gospodarcze, które pojawiły się podczas kampanii Andrzeja Dudy. Te same postulaty Polacy słyszeli już wcześniej, od Jarosława Kaczyńskiego, który w ubiegłym roku ogłosił nowy program gospodarczy PiS. Z tą różnicą, że Jarosław Kaczyński dorzucił do nich jeszcze powrót stawki VAT do 22 procent.

Zobacz także: Gomułka o obietnicach Dudy: Przyjdzie taki moment, że się z nich wycofa:
bEJvtaPS
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)