Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Duda: Rząd premiera Tuska jest antypracowniczy

0
Podziel się

Kilkadziesiąt tysięcy osób, w tym członkowie Solidarności z całej Polski, przybyło na Jasną Górę z 30. Pielgrzymką Ludzi Pracy.

Duda: Rząd premiera Tuska jest antypracowniczy
(archiwum Śląsko-Dąbrowskiej "Solidarności")
bEgnPqdh

Kilkadziesiąt tysięcy osób, w tym członkowie Solidarności z całej Polski, przybyło na Jasną Górę z 30. Pielgrzymką Ludzi Pracy. - _ Rząd premiera Tuska to rząd antypracowniczy _ - powiedział na błoniach jasnogórskich lider związku Piotr Duda.

_ - Polski pracownik i polska praca umiera. Umiera, bo rządzący w naszym kraju, z pracownika chcą zrobić bezduszny automat do produkcji dóbr, z których korzystać mają tylko nieliczni. Dziś coraz więcej polskich pracowników to pracujący biedacy, pracują ciężko i mimo to muszą korzystać z pomocy społecznej _ - powiedział Duda do zgromadzonych na Jasnej Górze związkowców.

Lider Solidarności przypomniał słowa błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki: _ człowiek nie jest w stanie dobrze pracować, gdy nie widzi sensu pracy _.

bEgnPqdj

Jak stwierdził, obecnie _ już prawie cztery miliony ludzi pracuje na umowach śmieciowych _. - _ Umowach, które traktują człowieka jak przedmiot, pozbawiają go stabilizacji w zatrudnieniu, prawa do urlopu wypoczynkowego, bezpieczeństwa socjalnego, bez składek emerytalno-rentowych _- mówił. Dodał, że ten problem w szczególności dotyczy ludzi młodych.

_ - To przecież premier i jego koalicja rządząca postanowiły odebrać resztkę nadziei Polakom na spokojną starość po wieloletniej ciężkiej pracy, skazując na pracę aż do śmierci _ i _ trzeba z tego miejsca powiedzieć to, co wiemy od pięciu lat, głośno: rząd premiera Tuska to rząd antypracowniczy _ - powiedział.

Na Jasnej Górze zgromadziło się w niedzielę kilkadziesiąt tysięcy pielgrzymów z licznymi transparentami i sztandarami związkowymi. Jak co roku w modlitewnym spotkaniu uczestniczyła matka ks. Popiełuszki, Marianna. Uroczystej sumie przewodniczy kardynał senior z Wrocławia Henryk Gulbinowicz.

Tradycję dorocznych pielgrzymek Ludzi Pracy na Jasną Górę zapoczątkował błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko, który po stanie wojennym przybył do częstochowskiego sanktuarium z grupą wiernych z Warszawy, by modlić się za ojczyznę. W kolejnych latach pielgrzymka nabrała ogólnopolskiego charakteru.

bEgnPqdp
Czytaj więcej w Money.pl
Szef Solidarności ma uraz do Lecha Wałęsy Przewodniczący Solidarności powiedział w 32. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych, że powinno być to święto osób szanujących godność pracownika i człowieka.
Znowu sięgają do rezerwy. Utną trzy miliardy Zdaniem _ Solidarności _ nie ma obecnie podstaw do kolejnego uszczuplania Funduszu Rezerwy Demograficznej.
Idą do Trybunału. Nie podobają im się przepisy - _ Na pewno jakiekolwiek działania będziemy podejmować, będą to działania przeciw polskiemu rządowi, a nie społeczeństwu, bo społeczeństwo jest z nami _ - zapowiada Duda.
bEgnPqdK
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)