Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Duda: Trzeba podjąć walkę z drożyzną

0
Podziel się

Rząd lekceważy rosnące koszty utrzymania i bagatelizuje biedę obejmującą coraz więcej Polaków - twierdzi przewodniczący NSZZ Solidarność.

Duda: Trzeba podjąć walkę z drożyzną
(archiwum Śląsko-Dąbrowskiej "Solidarności")
bDzYKQsB

Rząd lekceważy rosnące koszty utrzymania i bagatelizuje biedę obejmującą coraz więcej Polaków - twierdzi przewodniczący NSZZ _ Solidarność _ Piotr Duda.

Związkowcy dyskutują właśnie o formach protestów, które zaplanowano na 25-ty maja w stolicach województw. Zdaniem przewodniczącego Dudy rząd nadal nie zauważa niezadowolenia społecznego spowodowanego między innymi drożyzną.

POSŁUCHAJ PRZEWODNICZĄCEGO SOLIDARNOŚCI:

Hasło protestów to _ Polityka wasza, bieda nasza _. Piotr Duda nie zgadza się z tezą, że manifestacje zaszkodzą wizerunkowi Polski przed przejęciem przewodnictwa w Unii Europejskiej.

bDzYKQsD

POSŁUCHAJ PIOTRA DUDY:

Przewodniczący Duda podkreśla, że planowane na koniec maja protesty będą miały charakter regionalny i ma nadzieję, że nie trzeba będzie ich powtarzać jako ogólopolskich manifestacji w Warszawie.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/179/t99251.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/solidarnosc;mowi;dosc;drozyzny;zapowiada;16;manifestacji,128,0,814464.html) "Solidarność" mówi: Dość drożyzny! Zapowiada 16 manifestacji W każdym mieście wojewódzkim 25 maja na ulice wyjdą związkowcy. Dodatkowa planowana jest w lipcu, gdy Polska przejmować będzie przewodnictwo UE.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/239/t113391.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/minister;uspokaja;duzo;drozej;nie;bedzie,147,0,804243.html) Minister uspokaja: Dużo drożej nie będzie - _ Nie należy się spodziewać za ten rok większego wzrostu cen żywności, niż 5 proc. średnio dla wszystkich produktów _ - powiedział minister rolnictwa Marek Sawicki.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/17/t111377.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/tusk;apeluje;do;brukseli;o;walke;z;drozyzna,33,0,800033.html) Tusk apeluje do Brukseli o walkę z drożyzną Jego zdaniem polityka Komisji Europejskiej wpływa na ceny, bo unijny rynek rolny i spożywczy jest regulowany.
bDzYKQsJ
bDzYKQte
kraj
wiadomości
KOMENTARZE
(0)