Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dwa miliony na Barbórkę w KGHM!

0
Podziel się:

Prawie dwa miliony złotych wyda KGHM na tegoroczne suto zakrapiane alkoholem barbórkowe zabawy - pisze "Gazeta Wyborcza". Spółka organizuje 126 imprez.

Dwa miliony na Barbórkę w KGHM!
bESAiEPp

*Prawie dwa miliony złotych wyda KGHM na tegoroczne suto zakrapiane alkoholem barbórkowe zabawy - pisze "Gazeta Wyborcza". Spółka organizuje 126 imprez. *

Zdaniem związkowcow z miedziowej "Solidarności" to już nie jest tradycja, a rozpasanie. Zarzucają też kierownictwu, że na imprezy zapraszani są nie górnicy pracujący pod ziemią, ale wybrańcy: władze spółki i VIP-y
Najważniejszymi wydarzeniami barbórkowymi są karczmy piwne i combry. Dziś w głogowskiej hali widowiskowo-sportowej odbędzie się największa barbórkowa impreza - tzw. centralna karczma spółki. KGHM zaprosiło na nią wszystkich najważniejszych ludzi w kraju: prezydenta, prezydenta elekta, premiera, ministrów oraz lokalnych posłów, władze wojewódzkie i samorządowe.
"Gazeta Wyborcza" zastanawia się, ile KGHM zapłaci za zorganizowanie centralnej karczmy dla 600 osób. Sam kufel kosztuje od 30 do 50 zł, plus rekwizyt, no i jedzenie i picie. Do tego dochodzą koszty ochrony, scenografii. W sumie na pewno ponad 100 zł na osobę.
"Gazeta Wyborcza" przypomina, że w maju pracowników czeka kolejne święto: Dzień Hutnika. Hutnicy bawią się podobnie jak górnicy. W sumie "kultywowanie tradycji" kosztuje Polską Miedź ponad 4 mln zł rocznie.

bESAiEPS
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(0)