Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Dwornik: Kogo drażni portfel Lisa

Dwornik: Kogo drażni portfel Lisa

Lubujemy się w zaglądaniu do portfeli, zwłaszcza cudzych. Tym bardziej, jeśli pieniędzy jest tam więcej niż w naszym własnym. Można wtedy ponarzekać, na czym świat stoi i pozastanawiać się czy aby właściciel na pewno na taki portfel zasługuje.

Najsłynniejszy portfel należy dzisiaj do Tomasza Lisa. Jak policzył ,,Dziennik" - co miesiąc wpadać ma do niego około 170 tysięcy złotych z kasy publicznej telewizji. Kwota, nie ma co ukrywać, robi wrażenie. Obowiązkowo wywołuje kontrowersje i dyskusje. Taka góra pieniędzy wystarczy przecież co miesiąc na niezły samochód, dwadzieścia porządnych telewizorów, sto dobrych odkurzaczy albo - od biedy - jakieś 750 opakowań najsłynniejszych kinowych wacików Katarzyny Figury, po dzisiejszym kursie dolara.

Nie da się obok takiej sumy przejść obojętnie. Komentują więc dziennikarze, komentują internauci, za komentowanie zabrali się również politycy. Jedni bronią kasy TVP przed radykalnym uszczupleniem, inni nie owijają w bawełnę - Lis będzie na ekranie publicznej telewizji prowadził sobie bezpłatną kampanię wyborczą.

ZOBACZ TAKŻE:

Rada zbada kontrakt Lisa
Pierwszą teorię od razu można wrzucić do kosza - w poniedziałkowym prime time, tuż po serialu ,,M jak Miłość" Lis przyniesie telewizji takie pieniądze z reklam, że zarobi na swoją wysoką pensję i jeszcze parę odcinków łyżwiarsko-tanecznych popisów swoich nowych kolegów z pracy. Drugi argument przemawia do mnie bardziej.

Politycy Tomasza Lisa traktują już od jakiegoś czasu jak konkurencję. Choć jego wiarygodność może ucierpieć - w końcu suchej nitki na PiS nie zostawiał, a teraz będzie własną twarzą firmował "ich" telewizję - posłowie boją się pewnie, że szanse w najbliższych wyborach będą rażąco nierówne. Koło nosa przejdzie im prawdopodobnie 2,5 tysiąca złotych ekstra co miesiąc na rosnące czynsze i telefony w biurach poselskich. A taki Lis, nie dość że co tydzień pokaże się za darmo w telewizorze, to jeszcze stać go na to, żeby otworzyć sobie takich biur siedemnaście.

Autor jest dziennikarzem Money.pl

portfel, lis, tomasz lis, dwornik
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
lqkjnfalskljghnfa
208.186.134.* 2008-01-19 23:53
Jak telewizja będzie się sama finansowała, to niech zatrudnia kogo chce i za ile chce.
yur
212.76.37.* 2008-01-17 13:35
Zawsze chciało mi się śmiać z Tfurczości Tomasza Lisa.To jego zatroskanie o Polskę,to jego niemalże lewitowanie w okresie pobytów papieża JP2 w Polsce,to przejęcie się najgłębszymi prawdami wiary.Jak mają się tak astronomiczne zarobki do prawdziwej wiary?Tą miesięczną pensja możnaby wyżywić chyba kilka setek dzieci,wysłać je na kolonie,na które nigdy nie pojadą,bo nie stać na to ich rodziców.A pan Lis kupi sobie kolejnego Mercedesa,wybuduje kolejną wspaniałą willę,bez których nie jest w stanie czuć,ze godnie żyje.I jednocześnie będzie dalej snuł płomienne dywagacje,co z tą Polską,przeżywał niemal mistyczne uniesienia nad prawdami wiary podczas kolejnych odwiedzin papieskich,piał nad cywilizacyjną "misją" Ameryki(i jej polskich przydupasów ) w szerzeniu na całym świecie ogniem i mieczem jedynie słusznej wiary.Cnotę skromności i ubóstwa pan Lis,tak jak Father Jankowski,jest w stanie praktykować tylko w Mercedesie.Zanurzając się coraz głębiej w arkanach wiary,może niedługo zafunduje sobie nową,młodszą,gładszą kochankę,mając niezmiennie przed oczyma fundamentalną,niepodważalna dla niego złożoną przed jego najwyższym autorytetem przysięge o miłości,wierności i uczciwości oraz że cię nie opuszczę aż do śmierci ...Podejrzewam,że pan Lis ten numer wypraktykuje jeszcze nie raz ,z coraz doskonalszym ,bardziej wyrafinowanym uzasadnieniem .Być może napisze nową Ewangelię,bardziej adekwatną do czasów i jego rozumienia wiary
Telewidz.
83.21.200.* 2008-01-16 21:18
Nie zaglądam do lisowego portfela, ale nie cierpię tego
chama. W audycjach "Co z tą Polską" pokazał się z najgorszej strony. Dziwię się kto z tego skończonego bufona zrobił gwiazdę, a jeśli nią jest to tylko gwiazdą moskiewskiej uszanki. Ten cymbał nigdy nie powinien pracować w mediach, ale pewnie nic nie umie i dlatego mam apel, on nadaje się na portiera w budynku przy Woronicza.
Zobacz więcej komentarzy (52)