Notowania

Dwornik: Palikot też zrobił sondaż. Ma 10 procent

Śledzenie wahań politycznego poparcia może być szkodliwe dla zdrowia.

Podziel się
Dodaj komentarz

Śledzenie sondaży politycznych może być szkodliwe dla zdrowia. Grozi wywołaniem oczopląsu, a w skrajnych przypadkach nawet schizofrenii. U bezpośrednio zainteresowanych już teraz pojawia się efekt wyparcia.

W sobotę Platformę popiera 34, a PiS 27 procent Polaków. Dystans dwójki liderów według Polskiego Radia i Homo Homini topnieje w oczach. Donald Tusk zaczyna gryźć paznokcie, a partia Jarosława Kaczyńskiego może bić w bębny i głosić sukces. Choć jeszcze dzień wcześniej sama załamywała ręce, patrząc na słupki z CBOS, wieszczące pogrom: Platforma 38 procent, PiS rekordowo niskie 17 procent poparcia. Po pięciu dniach świat znów na głowie stawiają Rzeczpospolita i GfK Polonia. Równo połowa Polaków głosować chce na PO, nieco ponad co czwarty - na największą partię opozycyjną.

Takich skoków nie ma nawet na wydruku EKG, a permanentne rozchwianie emocjonalne nie jest zdrowe. Grozi schizofrenią, pojawia się efekt wyparcia, za którym stoi szeroki wachlarz argumentów. A to wyniki są tradycyjnie niedoszacowane, a to próba źle dobrana, bo nie uwzględnia wsi czy wreszcie pojawiają się oskarżenia o próby wykończenia konkurencji.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/2/t132098.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/brudzinski;przez;sondaze;powinnismy;sie;rozwiazac;ale;robimy;wlasne,64,0,873024.html) Brudziński: Przez sondaże powinniśmy się rozwiązać, ale robimy własne
Kolejnym krokiem jest zaklinanie rzeczywistości. Prawo i Sprawiedliwość ma więc własne, choć tajemnicze i nigdzie nie publikowane sondaże. Wynika z nich niezbicie, że albo to PiS ma największe poparcie w narodzie, albo przewaga PO jest mikroskopijna. Nie umywają się one jednak i tak do fantastycznych wyników Ruchu PoparciaPalikota. Poseł z Lublina jest święcie przekonany, że na jego partię głosować chce co dziesiąty Polak. Sen o potędze wynika z samodzielnie przeprowadzonych ankiet. Na ulicach Ciechanowa.

Platforma jeszcze w miarę sobie z tymi wahaniami skrajnych emocji radzi, ale to nic dziwnego. Z jednej strony wciąż są na czele stawki, z drugiej mają przecież w rządzie fachowca. Psychiatrę.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/193/t85441.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/tak;maja;wygladac;wybory;po;nie;ma;przeciwnika,200,0,871880.html) Tak mają wyglądać wybory. PO nie ma przeciwnika Gdyby głosowanie odbyło się jeszcze w tym miesiącu, próg przekroczyłyby tylko 4 partie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/17/t111377.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/nowy;sondaz;wszystkie;partie;traca;poparcie,108,0,869996.html) Nowy sondaż. Wszystkie partie tracą poparcie Partia kierowana przez Donalda Tuska może liczyć na 34 procent głosów w wyborach. Drugie jest PiS z wynikiem 27,3 procent.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/11/t116491.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/nowy;sondaz;zobacz;roznice;miedzy;po;i;pis,86,0,865110.html) Nowy sondaż, zobacz różnicę między PO i PiS Eksperci tłumaczą, że w przypadku Platformy mamy do czynienia z _ sezonowością _
Tagi: dwornik, wiadomości, felieton
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz