Notowania

david petraeus
10.11.2012 08:30

Dymisja szefa CIA. Obama potwierdza, ale podkreśla jego zasługi

Za dymisją generała mogą się kryć inne przyczyny, niż te które oficjalnie podał.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Prezydent USA Barack Obama potwierdził w opublikowanym wczoraj oświadczeniu dymisję szefa Centralnej Agencji Wywiadowczej (CIA ) Davida Petraeusa i podkreślił jego _ wyjątkowe zasługi _ dla kraju. *

Obama oświadczył, że Petraeus był _ jednym z najwybitniejszych dowódców wojskowych swojego pokolenia _. Przyczynił się m.in. do tego, by armia amerykańska mogła sprostać nowym wyzwaniom.

Podczas kierowania CIA, jak podkreślił prezydent, Petraeus służył krajowi z _ charakterystyczną dla niego intelektualną precyzją, poświęceniem i patriotyzmem _. - _ David Petraeus uczynił nasz kraj bardziej bezpiecznym _ - stwierdził Barack Obama.

Petraeus poinformował wczoraj, że poprzedniego dnia złożył dymisję na ręce prezydenta Baracka Obamy i została ona przyjęta. Jako przyczynę dymisji podał on swój romans pozamałżeński.

W komentarzach po decyzji Petraeusa pojawiły się jednak także opinie, że za jego dymisją mogą się kryć inne przyczyny. Analityczka z telewizji CNN powiedziała, że _ generał nie czuł się najlepiej w CIA i nie był tam dobrze przyjęty _.

Petraeus to jeden z najbardziej szanowanych wyższych wojskowych w USA. Był dowódcą wojsk amerykańskich w Iraku, potem szefem Centralnego Dowództwa, a następnie dowódcą wojsk w Afganistanie. Centralną Agencją Wywiadowczą kierował od 2011 roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Tak badają sprawę więzień CIA w Polsce Prokuratura bada, czy była zgoda polskich władz na stworzenie w Polsce tajnych więzień CIA i czy ktoś z władz nie przekroczył uprawnień, godząc się na tortury.
Amerykański dron zaatakował Pakistan Ataki te znacznie nasiliły się od roku 2008, po objęciu urzędu prezydenta USA przez Baracka Obamę.
CIA pomaga w dostarczaniu broni do Syrii Chodzi o takie rodzaje broni jak karabiny automatyczne, granatniki, amunicja i niektóre typy broni przeciwpancernej.
Tagi: david petraeus, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz