Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

#dziejesienazywo Co dalej z uprawnieniami komorników?

0
Podziel się

Szykują się zmiany w prawie komorniczym. Jednak zdaniem mecenasa Lecha Obary, który broni dłużników przed komornikami nie są one wystarczające. Cały czas to komornik będzie w mocno uprzywilejowanej pozycji.

#dziejesienazywo Co dalej z uprawnieniami komorników?
(STANISLAW KOWALCZUK)
bEgZbQTF

Szykują się zmiany w prawie komorniczym. Jednak zdaniem mecenasa Lecha Obary, który broni dłużników przed komornikami, nie są one wystarczające. Cały czas to komornik będzie w mocno uprzywilejowanej pozycji. Jego zdaniem należy je tak zmienić, by nie były sprzeczne z konstytucją.

- Nastąpiły ostatnio zmiany, które wejdą za rok. Analizowałem je. Są tam pozytywne propozycje przyspieszające postępowanie - zaznacza mec. Lech Obara. Chodzi m.in. o informatyzację procesu egzekucji czy uproszczenie licytacji. Jednak zdaniem radcy prawnego, który nagłośnił sprawę rolnika spod Mławy okradzionego przez komornika, cały czas wiele spraw nadal nie zostanie przez nową ustawę wyprostowanych.

bEgZbQTH

- Zmiany nie dotykają podstawowych bolączek, o których mówią ludzie i media. Co to jest egzekucja? To jest odjęcie dłużnikowi jego własności, by najczęściej zamienić na pieniądz i oddać wierzytelność. To musi być zgodnie z prawem. Na przykład nie zabieramy wszystkiego, nie niszczymy warsztatu, prawidłowo wyceniamy - mówił w programie #dziejesienazywo mec. Lech Obara.

bEgZbQUi
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)