Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Sebastian Ogórek
Sebastian Ogórek
|

#dziejesienazywo: Ile rolnik zarobi na litrze wyprodukowanego mleka?

0
Podziel się:

- Średnia cena, którą podaje Główny Urząd Statystyczny za marzec to 1,04 zł za litr mleka w skupie. To jest już poniżej kosztów produkcji, jakie ponoszą hodowcy – mówił w programie #dziejesienazywo Radosław Iwański z Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka.

#dziejesienazywo: Ile rolnik zarobi na litrze wyprodukowanego mleka?
(Adam Tuchlinski/REPORTER)

- 1,04 zł za litr mleka w skupie to średnia cena, którą podaje Główny Urząd Statystyczny za marzec. To jest już poniżej kosztów produkcji, jakie ponoszą hodowcy – mówił w programie #dziejesienazywo Radosław Iwański z Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka.

- W masie produktów mleczarskich, które są na naszych półkach sklepowych, udział ceny skupu mleka w cenie produktu, który jest na półce w Polsce jest o wiele niższy niż np. w krajach Europy Zachodniej czy w Stanach Zjednoczonych – wyjaśniał Iwański. Według przewidywań ekspertów, rok 2016 będzie rokiem dekoniunktury.

Światowe ceny mleka

- O światowych cenach mleka decyduje Unia Europejska oraz inne kraje, m.in. Nowa Zelandia – mówił gość w programie #dziejesienazywo.

- Średnia cena mleka w Unii Europejskiej spadła poniżej 30 euro za 100 kilogramów. W Nowej Zelandii ta cena jest na poziomie 20 euro za 100 kilogramów. Różnica jest kolosalna, bo oni produkują o wiele taniej.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)