Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Łukasz Pałka
|

#dziejesienazywo: Ta afera jest znacznie większa niż Amber Gold. Tysiące Polaków walczą o swoje pieniądze

0
Podziel się:

W #dziejesienazywo rozmawiamy o klientach, którzy ulokowali swoje oszczędności w polisolokatach.

#dziejesienazywo: Ta afera jest znacznie większa niż Amber Gold. Tysiące Polaków walczą o swoje pieniądze
(bramgino)
bECsOzqt

Ponad 50 miliardów złotych ulokowali Polacy w toksycznych polisolokatach oferowanych przez towarzystwa ubezpieczeniowe i banki. - Skala problemu jest znacznie większa niż w przypadku afery Amber Gold - przekonuje w #dziejesienazywo Jacek Łęski, szef stowarzyszenia "Przywiązani do Polisy".

Stowarzyszenie od ponad tygodnia prowadzi kampanię, w której zachęca do tego, by ci, którzy zainwestowali oszczędności w polisolokaty, zgłaszali się do ekspertów stowarzyszenia. Oferują oni bezpłatne porady na temat tego, co zrobić, by odzyskać pieniądze. Szczegółowe informacje na temat kampanii można znaleźć na stronie: przywiazanidopolisy.pl.

bECsOzqv

Gościem Łukasza Pałki w #dziejesienazywo był także Marcin Jaworski, ekspert z biura Rzecznika Finansowego. Przypomniał on, że Polacy obecnie mają w swoich rękach około pięć milionów polis, które przyniosły im ogromne straty, a rezygnacja z produktu zwykle wiąże się z gigantyczną opłatą likwidacyjną.

- Rzecznik Finansowy notuje wciąż dużą liczbę skarg na polisy z UFK. W 2010 roku zanotowaliśmy 103 skargi na polisy z UFK. W latach 2013-2015 – ponad 3700. Widzimy, że klienci są coraz bardziej świadomi swoich praw i nie boją się dochodzić ich przed sądami - podkreśla Marcin Jaworski.

bECsOzqW
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)