Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dzień Kobiet świętem narodowym? Biedroniowi to nie przeszkadza

0
Podziel się:

Poseł Ruchu Palikota skomentował pomysł wprowadzenia święta państwowego 8. marca.

Dzień Kobiet świętem narodowym? Biedroniowi to nie przeszkadza
(Reporter Poland)

- _ Leszek Miller jest sztandarowym seksistą w polskiej polityce, ale dobrze, że próbuje się rehabilitować, możemy rozmawiać o święcie w Dniu Kobiet _ - powiedział Robert Biedroń w audycji _ Gość Radia ZET _.

Poseł Ruchu Palikota był pytany przez Monikę Olejnik, czy poważnie chciałby święta państwowego 8. marca. Biedroń stwierdził, że skoro w Polsce jest wiele świąt katolickich, to nie powinno przeszkadzać jedno święto z okazji Dnia Kobiet.

- _ Nie wiem, czy to, żeby 8. marca był świętem narodowym, jest dobrym pomysłem, ale już to, że poświęciliśmy tej sprawie dwie minuty, jest jakimś zyskiem w działaniu na rzecz równości kobiet _- powiedział Biedroń.

Poseł odniósł się także do działań rządu wobec Kościoła. - _ Kiedy Donald Tusk mówi, że będziemy negocjować sprawę Funduszu Kościelnego, to widzę wielkie oszustwo. W expose premier powiedział jasno, że zlikwidujemy Fundusz Kościelny, a dziś chce przehandlować ten Fundusz i zostawić go w jakiejś zreformowanej formie, ale jeszcze rozpocząć dyskusję o 1 procencie dla Kościoła _- powiedział Robert Biedroń.

Monika Olejnik zwróciła mu uwagę, że premier użył innych słów mówiąc o Funduszu Kościelnym. Poseł nawet się założył o to, ale przegrał.

Inne informacje o Ruchu Palikota czytaj w Money.pl
Oni ponoszą odpowiedzialność za katastrofę _ Prawdziwą odpowiedzialność ponoszą ludzie, którzy tak funkcjonujący system zarządzania koleją tolerują _ - twierdzi lider partii.
Biedroń opluty, ale było spokojnie Poseł Ruchu Palikota oskarża policję, że nie reagowała, gdy wraz z innymi przechodniami był opluwany.
Ofensywa Palikota. Tak zdobywa poparcie Według Palikota, podczas spotkań prezentowane będą główne tezy ugrupowania dotyczące polityki społecznej i gospodarczej.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)