Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
07.05.2005 19:15

Dzień Zwycięstwa świętowano także w Berlinie

Kilkadziesiąt tysięcy Berlińczyków uczciło pod Bramą Brandenburską 60.-tą rocznicę zakończenia drugiej wojny światowej. Program dwudniowych obchodów obejmuje dyskusje, koncerty i składanie wieńców w miejscach pamięci.

Podziel się
Dodaj komentarz

Burmistrz Berlina Klaus Wowereit apelował o stawienie oporu ekstremizmowi i nietolerancji. Zaapelował do Berlińczyków, by w niedzielę zaprotestowali przeciwko marszowi członków NPD. Wowereit ubolewał, że nie udało się zapobiec tej manifestacji.

Neofaszyści uzyskali zgodę na przemarsz od Placu Aleksandra, aleją Unter den Linden do Friedrichstrasse, choć chcieli iść pod Bramę Brandenburską i Pomnik Holocaustu.

W dzisiejszym festynie z okazji Dnia Zwycięstwa uczestniczyły znane osobistości. Wśród nich krytyk literacki Marcel Reich-Ranicki, piosenkarz Udo Lindenberg, aktor Bruno Ganz, który zagrał Hitlera w filmie "Upadek", tenisista Boris Becker, a także zespół "Die Prinzen".

W niedzielę rocznicę zakończenia wojny oficjalnie uczczą na specjalnym posiedzeniu Bundestag i Bundesrat. Przemówienie wygłosi prezydent Horst Koehler.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz