Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Dzikowski: Jeśli Palikot odejdzie, będziemy rywalami

0
Podziel się:
Dzikowski: Jeśli Palikot odejdzie, będziemy rywalami

Money.pl: Sąd partyjny nie zajął się Januszem Palikotem. Sprawę posła ma rozpatrzyć w październiku. Tylko czy Palikot będzie chciał czekać aż sąd partyjny go wyrzuci? Może odejdzie wcześniej sam?

*Waldy Dzikowski, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej: *Myślę, że dobrze się stało. Decyzja w tej sprawie powinna należeć do Janusza Palikota. Jest on na tyle dorosłym i dojrzałym politykiem i człowiekiem, że jest w stanie sam decydować. Niech podejmie tą decyzję na własny rachunek.

Czy zdecyduje się odejść? Serce mówi mi co innego, a rozum co innego. Wolałbym żeby został w Platformie Obywatelskiej, bo spokojnie może znaleźć swoje miejsce, aczkolwiek czasami trudno jest tłumaczyć jego wypowiedzi. Ale był i będzie potrzebny Platformie, oczywiście jeżeli tego dalej chce.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/121/t26745.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/niesiolowski;palikot;gada;glupoty;niech;idzie;do;partii;kobiet,85,0,664405.html) Niesiołowski: Palikot gada głupoty, niech idzie do Partii Kobiet A jeżeli już nie chce?

No cóż, wtedy będziemy rywalami.

Posłanka Joanna Mucha stwierdziła, że obecność Palikota w partii bardziej szkodzi Platformie niż jej pomaga.

Nie określałbym tego aż w tak zdecydowany sposób. Ja mam inny sposób uprawiania polityki i używania języka niż Janusz, ale jego sposób publicznego istnienia wpisał się jakoś w ten polityczny krajobraz. Zawsze mu powtarzałem, że jest nieobliczalny jak kryzys, a to mu się bardzo spodobało.

Ale powiem tak: każdy z nas popełnia błędy i myślę że Janusz doskonale wie jakie sam popełnił. Ale było też sporo takich momentów kiedy pomagał Platformie.

Nie obawia się Pan, że Palikot podbierze Platformie wyborców, a może nawet polityków?

[ ( http://static1.money.pl/i/h/25/t83737.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/palikot;odkrywa;karty;w;sprawie;nowej;partii,38,0,663846.html) Palikot odkrywa karty w sprawie nowej partii

To jest oczywiście jasne, że Palikot liczy że jego partia zaistnieje na rynku politycznym. Jak powiedziałem staniemy się konkurentami.

Nigdy w swoim życiu nikomu źle nie życzyłem i teraz również życzę szczęścia, ale nie sądzę żeby ugrupowanie Janusza miało nam w jakikolwiek sposób zagrozić. Nie przypuszczam, żeby był realnym zagrożeniem dla Platformy. Chociaż oczywiście polska polityka jest bardzo dynamiczna i teoretycznie wszystko może się zdarzyć.

Skoro wszystko może się wydarzyć, to może Palikot będzie wicepremierem w przyszłym rządzie?

No, tylko musiałby się zastanowić nad swoją wyrazistością i popracować nad zachowaniami. Wtedy już nie mógłby się zachowywać, tak jak obecnie.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/26/t83738.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wkrotce;sad;nad;palikotem;ma;politycze;adhd,89,0,679769.html) Wkrótce sąd nad Palikotem: _ ma politycze ADHD _ PO zdecyduje w piątek o tym, czy poseł z Lublina zostanie w partii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/23/t83735.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/palikot;tworzy;partie;liczy;na;10;procent,173,0,679085.html) Palikot tworzy partię, liczy na 10 procent Poseł waha się jednak czy porzucić PO. _ Wszystko zależy od rozmowy premierem _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/119/t111479.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/odejscie;palikota;z;po;przesadzone,9,0,680713.html) Odejście Palikota z PO przesądzone Tylko druga katastrofa smoleńska mogłaby zmienić jego plany powołania partii.
wiadomości
wywiad
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)