Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Dziś decyzja RPP - podwyżka stóp jesienią?

0
Podziel się:

Rada Polityki Pieniężnej będzie czekać z podwyżką na dane o PKB i inflacji.

Dziś decyzja RPP - podwyżka stóp jesienią?
(kprm.gov.pl)

W najbliższym czasie oprocentowanie kredytów zaciągniętych w polskiej walucie nie powinno się zmienić. Ekonomiści są zgodni, że Rada Polityki Pieniężnej pozostawi dziś stopy procentowe na niezmienionym poziomie.

Po południu Rada zakończy dwudniowe posiedzenie i poinformuje, jaką podjęła decyzję. Analityk Citibanku Cezary Chrapek uważa, że członkowie Rady przed spodziewanym w tym roku podniesieniem wysokości stóp procentowych będą chcieli zaczekać do publikacji najważniejszych informacji o stanie polskiej gospodarki -danych o PKB i inflacji.

POSŁUCHAJ CEZAREGO CHRAPKA:

Według Cezarego Chrapka podwyżki stóp procentowych powinniśmy się spodziewać późną jesienią. -_ W tej chwili inflacja jest na dosyć niskim poziomie poniżej celu NBP, jednak w najbliższych miesiącach oczekujemy jej wzrostu _ - mówi Chrapek.

POSŁUCHAJ CEZAREGO CHRAPKA:

Obecnie podstawowa stopa procentowa Narodowego Banku Polskiego wynosi trzy i pół procent.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/241/t38641.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/konflikt;o;8;miliardow;z;narodowego;banku;polskiego,59,0,602683.html) Konflikt o 8 miliardów z Narodowego Banku Polskiego Zarząd banku kłóci się z Radą Polityki Pieniężnej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/101/t74597.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/osiem;miliardow;z;nbp;dla;rostowskiego,239,0,611567.html) Osiem miliardów z NBP dla Rostowskiego? Rada Polityki Pieniężnej i zarząd NBP powinny dziś zdecydować, co zrobić ze spornym zyskiem banku centralnego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/142/t41870.jpg ) ] (http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/belka;dzieli;koalicjantow;po;liczy;na;sld,16,0,625680.html) Belka dzieli koalicjantów, PO liczy na SLD _ - Ta decyzja nie była konsultowana _ - mówi wicepremier Waldemar Pawlak.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)