Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Dziś decyzja w sprawie górniczych emerytur

0
Podziel się:

Premier nie ujawnił, czy wycofa z Trybunału Konstytucyjnego skargę na ustawę o emeryturach górników. Kazimierz Marcinkiewicz powiedział w Sygnałach Dnia, że decyzja zostanie ogłoszona po dzisiejszym posiedzeniu rządu.

Dziś decyzja w sprawie górniczych emerytur

*Premier nie ujawnił, czy wycofa z Trybunału Konstytucyjnego skargę na ustawę o emeryturach górników. Kazimierz Marcinkiewicz powiedział w Sygnałach Dnia, że decyzja zostanie ogłoszona po dzisiejszym posiedzeniu rządu. *

Premier zapewnił, że chce rozwiązać ten problem. Powiedział, że muszą być brane pod uwagę interesy górników, ale i możliwości państwa. Marcinkiewicz zapowiedział, że jeszcze przed Barbórką spotka się z górnikami na Śląsku i poruszy temat emerytur. Premier uważa, że miejsce do rozmów jest przy stole, a nie na ulicach.
Ustawa gwarantuje górnikom pełną emeryturę po 25 latach pracy. Przedsiębiorcy i eksperci ostrzegają, że to za duże obciążenie dla państwa, rzędu dziesiątek miliardów złotych. Są opinie, że może to doprowadzić do bankructwa system emerytalny.
Skargę do Trybunału Konstytucyjnego złożył rząd Marka Belki. Chciał on, by sprawy wcześniejszych emerytur wszystkich grup zawodowych regulowała jedna ustawa. Wycofania skargi domagają się górnicze związki zawodowe. Przeciwko są pracodawcy, którzy zapowiadają, że jeśli rząd wycofa skargę, to oni zaskarżą ustawę.

emerytury
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)