Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

E-myto dla każdego. Będą duże zmiany

0
Podziel się:

Na razie plany Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ograniczają się do wprowadzenia powszechnego e-myta tylko na wybranych odcinkach.

E-myto dla każdego. Będą duże zmiany
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

GDDKiA chce, by kierowcy aut osobowych płacili za przejazd autostradą elektronicznie, a nie przy bramkach.

Na razie plany Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ograniczają się do wprowadzenia powszechnego e-myta tylko na wybranych odcinkach - donosi _ Puls Biznesu _.

Zostały one wskazane tam, gdzie inwestycja w bramki do poboru opłat nie zwróci się szybko. Chodzi między innymi o odcinki autostrad A1 Maciejów-Gorzyczki, A4 w okolicach Krakowa i Rzeszowa oraz A2 Pruszków-Konotopa.

Obecnie system elektroniczny viaToll obowiązuje w Polsce tylko dla samochodów ciężarowych. Kierowcy aut osobowych mogą dobrowolnie korzystać z elektronicznych opłat, jednak, jak dotąd, robią to niechętnie.

Na razie nie wiadomo, kiedy plany GDDKiA zostaną zrealizowane. Docelowo dyrekcja zamierza rozszerzyć system na wszystkie węzły, rozważa jednak pozostawienie bramek dla tzw. okazjonalnych użytkowników.

Czytaj więcej w Money.pl
Opłata za drogi krajowe? Nowak odpowiada PiS domaga się wyjaśnienia niepokojących informacji, które dochodzą z komisji infrastruktury, o planach wprowadzenia odpłatności za drogi krajowe.
Uwaga podróżni. Nowe bilety na PKP Od dziś pasażerowie korzystający z połączeń PKP Intercity muszą się przygotować na duże zmiany. Niemal wszystkie połączenia są teraz objęte rezerwacją miejsc.
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)