Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

E-podpis będzie konieczny do rozliczenia podatku przez firmy

0
Podziel się:

Od 2015 roku płatników podatków dochodowych od osób fizycznych i prawnych czekają zmiany.

E-podpis będzie konieczny do rozliczenia podatku przez firmy
(Tiago Estima/Dreamstime.com)

Od 2015 r. płatników podatków dochodowych od osób fizycznych i prawnych czekają zmiany. Będą mogli wysyłać deklaracje do urzędu skarbowego tylko przez internet - o konsekwencjach nowych regulacji pisze _ Dziennik Gazeta Prawna _.

Podmioty, które co roku przesyłają fiskusowi formularze PIT i CIT, będą się musiały zaopatrzyć w elektroniczny podpis kwalifikowany. Będzie on konieczny do przesłania do urzędu skarbowego deklaracji z rozliczeniem podatku.

A to oznacza wydatki dla pracodawców i obsługujących ich biur księgowych. Zestaw do składania bezpiecznego e-podpisu może kosztować od stu kilkudziesięciu do trzystu złotych. Oferuje go w Polsce kilka firm. Do tego trzeba doliczyć koszty odnawiania certyfikatu. Jak podkreśla Katarzyna Maria Kukawka, doradca podatkowy z firmy Stone & Feather Tax Advisory, obsługa kwestii podatkowych może wymagać wyposażenia w e-podpis co najmniej dwóch osób w jednej firmie.

Zgodnie z proponowanymi przez resort finansów zmianami większe firmy nie będą mogły przesyłać druków papierowych, bo zdaniem projektodawcy, utrudniają one pracę urzędom skarbowym - urzędnicy muszą przenosić dane z formularzy do systemu komputerowego.
Więcej - w _ Dzienniku Gazecie Prawnej _.

Czytaj więcej w Money.pl
Rekomendują wprowadzenie nowych podatków Przyjęty dzisiaj przez Komitet Stały RM projekt przewiduje wprowadzenie szeregu zmian.
Będą zmiany w PIT. Rząd nałoży nowe obowiązki Ministerstwo Finansów chce także by to urzędy skarbowe wypełniły za podatników zeznanie PIT.
Jedna z ustaw podatkowych Palikota przeszła Posłowie wszystkich klubów opowiedzieli się za dalszymi pracami nad nowelizacją ustawy o CIT i PIT.
pit
wiadomości
prawo gospodarcze
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)