Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
e-zdrowie
05.04.2018 14:34

Elektroniczne recepty. System Asseco już gotowy do działania

Elektroniczne recepty miały już wejść w życie w 2006 roku i od tego czasu tony papieru wciąż się marnowały. Takie ułatwienie dopiero za dwa lata. Oprogramowanie jest już gotowe.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Asseco)
Adam Góral prezes Asseco Poland widzi w sektorze zdrowotnym okazję do zysków

Od połowy lutego trwa pilotaż systemu e-Recept koordynowany przez Ministerstwo Zdrowia. Zgodnie z obowiązującą ustawą mają one trafić do powszechnego użytku od początku 2020 r. Jednostki medyczne i apteki będą musiały przystosować oprogramowanie do możliwości ich wystawiania oraz realizacji.

Asseco Poland podało w czwartek, że przygotowany przez firmę system Asseco Medical Management Solutions (AMMS) przeszedł z sukcesem testy integracyjne z systemem P1, czyli z elektroniczną platformą służby zdrowia, gromadząca i udostępniająca informacje o "zdarzeniach medycznych".

Zobacz też: Sprawdź, jak długo ważne są skierowania i recepty

Spółka Asseco Poland dzięki temu znalazła się na liście dostawców systemów gabinetowych, gotowych do obsługi informatycznej e-Recept.

Elektroniczne recepty miały już wejść w życie pierwotnie już w 2006 roku, ale władza kazała na nie czekać jeszcze czternaście lat. Pacjent miał dostawać tylko kod kreskowy od lekarza i z nim udawać się do apteki. Osoby, które chodzą do lekarza tylko po recepty, nie musiałyby już zajmować miejsca w kolejkach do gabinetu.

Asseco Poland zadeklarowało właśnie, że oprogramowanie jest już sprawdzone i gotowe do użytku. Uzyskanie pozytywnej opinii wymagało przejścia szeregu scenariuszy na przeznaczonym do tego celu środowisku testowym, które zostało udostępnione przez CSIOZ w ramach warsztatów „Projectathon e-Recepty”.

Testy odbyły się w dniach 19-20 marca 2018 r. Podczas spotkania sprawdzana była m.in. poprawność komunikacji, we wszystkich zaplanowanych transakcjach, pomiędzy platformą P1, a systemami usługodawców oraz zgodność elektronicznych dokumentów recept i jej realizacji.

- AMMS jest w pełni gotowy do podłączania do centralnego systemu zapisywania recept w ramach platformy P1. Ma ona usprawnić obsługę pacjentów oraz ułatwić dostęp do danych medycznych i przyspieszyć proces zakupu leków - powiedział Krzysztof Groyecki, wiceprezes zarządu Asseco Poland.

Wprowadzenie elektronicznych recept ma m.in. wyeliminować problem, wynikający z niepoprawnego odczytu pisma odręcznego i zwiększyć bezpieczeństwo pacjentów poprzez ograniczenie możliwości wydania nieprawidłowego leku. Umożliwi też dostęp do historii wystawionych recept, dzięki czemu proces leczenia będzie lepiej skoordynowany.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: e-zdrowie, acp, giełda, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-04-2018

trzeba być zdrowym by się leczyćRozumiem , że niepoczytalny dziadziuś będzie musiał sobie kupić telefon i abonament a potem prosić miłą aptekareczkę co by skopiowała nową lepszą … Czytaj całość

05-04-2018

TojaI oczywiście we wszystkich gabinetach lekarskich będzie zainstalowany bardzo szybki sprzęt komputerowy. Teraz przy wpisywaniu recept, zanim znajdzie … Czytaj całość

06-04-2018

jjjNiech wreszcie ktoś napisze jak będzie weryfikowana osoba odbierająca lek z apteki ! Czy trzeba będzie do chorego w domu przyprowadzić notariusza? Czy … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (4)