Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Eksplozje amunicji w Rosji. Przybywa rannych

0
Podziel się:

Płoną składy amunicji Armii Rosyjskiej koło Iżewska.

Eksplozje amunicji w Rosji. Przybywa rannych
(PAP/EPA)

Do 75 osób wzrosła liczba rannych w pożarze, który wybuchł w składach amunicji Armii Rosyjskiej koło Iżewska. 30 osób przebywa jeszcze w szpitalu - poinformowało ministerstwo ds.sytuacji nadzwyczajnych. Dwie osoby zmarły na serce.

Dwie ofiary śmiertelne to 75-letnia mieszkanka wsi Pugaczewo, w pobliżu której znajdowały się składy. Dostała ona zawału. Z tego samego powodu zmarł 70-letni mieszkaniec sąsiedniego Tatarstanu.

Agencja ITAR-TASS podała, że o godz. 24. (22. w piątek czasu polskiego) słychać jeszcze było detonacje amunicji, głównie w Iżewsku.

Składy usytuowane są w pobliżu wioski Pugaczewo, około 20 km od Iżewska. Pożar wybuchł w czwartek około godz. 23. czasu moskiewskiego (21. czasu polskiego). Uszkodził 18 magazynów i 150 budynków. W samym Pugaczewie ogień strawił ponad połowę zabudowań. Ucierpiało również kilka miejscowości w sąsiednim Tatarstanie.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/104/t129896.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zamach;w;moskwie;odlamki;rozrywaly;ludzi,118,0,759670.html) Zamach w Moskwie: Odłamki rozrywały ludzi
Ogień spowodował detonację pocisków. Odłamki spadały w promieniu kilkunastu kilometrów od bazy, na której terenie znajduje się skład. Po południu intensywność wybuchów zmalała. Eksperci przewidują, że eksplozje mogą potrwać jeszcze dobę.

W walce z ogniem uczestniczyło ponad tysiąc strażaków, 190 pojazdów strażackich, trzy pociągi gaśnicze, siedem samolotów i śmigłowców. Strażacy długo nie mogli zbliżyć się do płonących magazynów, gdyż stale eksplodowały tam pociski. Wieczorem w piątek ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych podało, że strażakom udało się opanować pożar.

ZOBACZ NAGRANIA Z MIEJSCA ZDARZENIA (DJKVD1):

Z zagrożonych rejonów ewakuowano ponad 30 tys. ludzi. Na kilka godzin zamknięto drogę samochodową z Jełabugi do Permu. Wstrzymano też ruch na biegnącej w pobliżu trasie kolejowej Iżewsk-Możga. Pociągi pasażerskie skierowano na trasę zastępczą.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/54/t110390.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wybuch;na;bazarze;i;zamach;w;rosji;wiele;ofiar,104,0,672872.html) Wybuch na bazarze i zamach w Rosji, wiele ofiar Do dramatycznych zdarzeń doszło w stolicach Osetii Północnej i Dagestanu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/114/t131442.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rebelianci;zaatakowali;rosyjskie;sluzby;na;kaukazie,76,0,784972.html) Rebelianci zaatakowali rosyjskie służby na Kaukazie Ostrzelali z granatników obiekty Federalnej Służby Bezpieczeństwa i MSW w Nalczyku.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/107/t103019.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pozary;lasow;zagrazaja;rosyjskiemu;osrodkowi;jadrowemu,63,0,651327.html) Pożary lasów zagrażają rosyjskiemu ośrodkowi jądrowemu W Sarowie wytwarzana jest broń atomowa.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)