Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Tomasz Sąsiada
|

Polska znów może eksportować drób do Chin. Jesteśmy jedyni w Europie

69
Podziel się:

Polacy dogadali się z chińskimi władzami w sprawie wznowienia eksportu do Państwa Środka. Jesteśmy w elitarnym gronie kilku krajów na świecie, które mają takie zezwolenie. W Unii stanowimy jedyny taki kraj.

Jesteśmy w elitarnym gronie kilku krajów na świecie, które mogą eksportować drób do Chin.
Jesteśmy w elitarnym gronie kilku krajów na świecie, które mogą eksportować drób do Chin. (Katie Brady/flickr (CC BY-SA 2.0))

Do informacji o porozumieniu dotarła "Rzeczpospolita". Polska eksportowała drób do Chin już wcześniej, jednak przez pojawienie się ptasiej grypy w grudniu 2016 roku Pekin odebrał nam tę możliwość.

Zobacz także: Zobacz też: Niedobre wiadomości dla kawoszy

Teraz, staraniami służb weterynaryjnych, rządu i branży drobiarskiej, wracamy na gigantyczny rynek - w Państwie Środka żyje 1,4 mld ludzi. Choć jak dotychczas eksport naszego drobiu do Chin był niewielki, to potencjał jest ogromny.

Tym bardziej, że jesteśmy - jak podaje "Rz" - jedynym krajem w Unii, któremu Pekin pozwolił eksportować drób. Na całym świecie jest jedynie kilka takich krajów.

wiadomości
gospodarka
gospodarka polska
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(69)
Jan s.
6 lat temu
Na eksport no i.dobrze A gdzie Naród A zapomnialem podwyższy się cenę i bedzie OK
Lech
6 lat temu
ani me,ani be ale za to Kukuruku
gęś
6 lat temu
piejo kuru piejo, szukają koguta
z DE
6 lat temu
Panie Sąsiada, kpi pan czy o drogę pyta? Polska potęgą w produkcji kurczaków, to jest powód do wstydu a nie do zaszczytu. Przedwojenna Polska też była biednym krajem rolniczym, teraz historia się powtarza. Poza tym Polska jest potęgą w braniu pieniędzy z Unii bez których przestałaby istnieć. 20% polskiego budżetu to są pieniądze z Unii a dokładnie mówiąc z Niemiec.
leon
6 lat temu
A czy moglibyśmy eksportować te wszy, które hulają w wagonach Pendolino?
...
Następna strona