Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
elastyczny czas pracy
05.09.2013 07:50

Elastyczny czas pracy. Ministerstwo jeszcze się zastanawia?

Ministerstwo pracy rozważa poddanie pod dyskusję propozycji zmian, dotyczących elastycznego czasu pracy. To reakcja resortu na krytykę związków zawodowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej mat.pras.)

To reakcja resortu na krytykę związków zawodowych, dotyczącą planowanych reform w prawie pracy.

Związkowcy twierdzą, że duża część pracowników straci możliwość dorabiania dzięki nadgodzinom - donosi Dziennik gazeta Prawna. Wiceminister pracy Radosław Mleczko zaproponował nowe podejście do nadgodzin.

Twierdzi on, że dobrym rozwiązaniem mogłoby być ich potraktowanie jako obowiązkowego czasu do przepracowania w wyjątkowych sytuacjach, będącego w dyspozycji pracodawcy. Polityk tłumaczy, że takie godziny nadliczbowe powinny być wysoko wycenione w stosunku do wynagrodzenia, bo pracownik nie ma wpływu na decyzję firmy i musi się jej podporządkować. Firma musi jednak uzasadnić wyjątkowość sytuacji, powodującej wydłużenie czasu pracy.

Wiceminister zaznacza, że obie strony stosunku zatrudnienia powinny móc uzgadniać możliwość pracy w większym wymiarze za ustalonym przez siebie wyższym wynagrodzeniem.

Czytaj więcej w Money.pl
Przegłosowali ruchomy czas pracy Zgodnie z poprawką pracodawca nie będzie musiał sporządzać rozkładu czasu pracy, jeśli pracownik złoży pisemny wniosek.
"Co drugi młody musi stworzyć miejsce pracy" Minister gospodarki przekonuje, że młodzi Europejczycy nie będą mogli w przyszłości liczyć na zbyt dużo ofert pracy.
7 tysięcy nauczycieli nie poszło dziś do pracy Początek roku szkolnego to nie tylko miliony dzieci z powrotem w szkolnych ławkach. To także ponad 660 tysięcy nauczycieli powracających przed tablicę.
Tagi: elastyczny czas pracy, praca, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, porady, prawo pracy, prawo, gospodarka polska, wiadmości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz