Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Embargo na polskie jabłka. Premier Rosji komentuje

0
Podziel się:

Dmitrij Miedwiediew powiedział, że żadne sankcje dla Rosji nie są straszne. Na spotkaniu z młodzieżą stwierdził, że Rosja jest mocnym państwem.

Dmitrij Miedwiediew - premier Rosji
Dmitrij Miedwiediew - premier Rosji (kremlin.ru)
bFfrqElN

Dmitrij Miedwiediew (na zdjęciu) powiedział, że żadne sankcje dla Rosji nie są straszne. Na spotkaniu z młodzieżą stwierdził, że Rosja jest mocnym państwem. W tle rozmowy pojawiła się sprawa polskich jabłek.

Miedwiediew na spotkaniu z uczestnikami forum młodzieżowego _ Maszuk-2014 _ podkreślił, że _ próby siłowego nacisku _ na Rosję nigdy się nie udawały. _ I tak - jego zdaniem - będzie również obecnie _.

Szef rosyjskiego rządu zaznaczył, że ważne jest, aby w warunkach nacisków na jego kraj i sankcji, które nałożyła sama Moskwa na kraje zachodnie, Rosja przeszła na własne produkty, aby zrezygnowała z importu tych produktów rolnych, które może sama produkować.

bFfrqElP

Zwrócił uwagę, że teraz ważne jest, by w Rosji rozwijać sadownictwo. W związku z tym premier Miedwiediew zaproponował zebranym zastanowić się, dlaczego Rosja kupowała dotychczas jabłka w Polsce, chociaż może u siebie hodować jabłonie. Premier zaproponował młodym, aby szukali pieniędzy na rozwój sadownictwa.

Czytaj więcej w Money.pl
Sankcje dla Rosji przyjęte. W pierwszym czytaniu Za głosowało 243 deputowanych w 450-osobowej izbie.
Prezydent tłumaczy, czym jest nasza siła - _ Restrykcje są trochę spóźnione, ale dowodzą, że Rosji nie udało się podzielić świata zachodniego _- powiedział.
Chiny, Wietnam, Indie kupią polskie jabłka? Sadownicy są oburzeni rosyjskim zakazem eksportu od sierpnia polskich warzyw i owoców na tamtejszy rynek, ale mają nadzieję, że szybko tam wrócą.
bFfrqEmq
KOMENTARZE
(0)