Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Zatrudnieni na śmieciówkach dostaną emeryturę o kilkaset złotych niższą niż ci na etatach [WIDEO]

Zatrudnieni na śmieciówkach dostaną emeryturę o kilkaset złotych niższą niż ci na etatach

 

Zrobiliśmy badanie, w którym porównaliśmy emerytury osób, które zaraz po zakończeniu edukacji pracowały wyłącznie w oparciu o umowę o pracę i tych, którzy mieli jakieś epizody z umowami cywilnoprawnymi. Świadczenia emerytalne tej pierwszej grupy były średnio o 17 proc. wyższe niż osób, które przez choćby kilka lat miały umowę zlecenia lub o dzieło – wyjaśnia Piotr Lewandowski, prezes Instytutu Badań Strukturalnych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

zus, emerytura, świadczenia emerytalne
Czytaj także
Polecane galerie
PIP praktycznie nie istnieje
2018-06-11 17:55
Państwo, politycy stworzyli takie warunki w których taki złodziejski system mógł funkcjonować i to przez tak długi czas, ale widocznie "ktoś " miał w tym interes. Teraz Państwo powinno pokryć tym ludziom różnice w emeryturach. Ale i teraz dzieje się podobnie bo NIKT nie kontroluje pracodawcy w jaki sposób zatrudnia i czy zgodnie z prawem. Zona pracuje w sklepie i nadal jest podwójna lista obecności, podwójny grafik pracy i podwójna lista płac a i urlop również jest kradziony . Złodziejstwo w czystej postaci!!!!!!!!!!
SIMON
2018-06-11 17:24
TE WSZYSTKIE NACIAGACZKI TELEWIZYJNE POLSKIE WROZKI WROZBITOW DO ZBUKA
JUREK
2018-06-11 17:22
TYLE LAT PO 2 WOJNIE SWIATOWEJ W POLSCE POLACY BIEDUJA A WSZYSTKO PRZEZ POLITYKE PLACOWA NIE BYLO BY TEMATOW W MEDIACH I O CZYM BY CI POLITYCY GAWOZYLI MEDIALNIE GDYBY NIE UCZCIWE UMOWY O PRACE I UCZCIWA POMOC SPOLECZNA MEDYCZNA SOCJALNA I TO MA BYC TA ELITA RZADZACA FUJ DLATEGO POLACY UCIEKAJA Z POLSKI BY ZYC SPOKOJNIE BEZSTRESOWO PRZYNAJMIEJ WIEDZA ZE WYSTARCZY IM NA CHLEB POWSZEDNI POLITYCY SAMI SIE LANSUJA WYMYSLAJA TYLKO JAK ZASTRASZYC NAROD I UPODLIC PROWADZA PSYCHOLOGICZNA STRATEGIE NARODU POLSKIEGO A WSZYSTKO PRZEZ POLSKA ZLOTOWKE
Pokaż wszystkie komentarze (15)