Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Empik będzie zmniejszać największe salony. Teraz stawia na mały format

2
Podziel się:

Empik otworzy pierwszy salon w nowym formacie Empik Future Store w piątek, 30 września. Na ten rok zaplanowane jest jeszcze jedno otwarcie, a od początku przyszłego roku kolejne - po kilkanaście rocznie, aż do 2020 r. Każdy ma kosztować nie więcej niż kilka milionów złotych i mają na siebie zarobić już po trzech latach.

Empik będzie zmniejszać największe salony. Teraz stawia na mały format
(materiały prasowe)

Empikotworzy pierwszy salon w nowym formacie Empik Future Store w piątek, 30 września. Na ten rok zaplanowane jest jeszcze jedno otwarcie, a od początku przyszłego roku kolejne - po kilkanaście rocznie, aż do 2020 r. Każdy ma kosztować nie więcej niż kilka milionów złotych i mają na siebie zarobić już po trzech latach. Niektóre z obecnych największych salonów będą zmniejszać powierzchnię.

- Pierwszy sklep w nowym formacie Empik Future Store otworzymy w warszawskiej Galerii Mokotów, jego powierzchnia wynosi blisko 1 000 m2 - powiedziała ISBnews prezes Empik Ewa Szmidt-Belcarz. - Pilotażowy salon w tym koncepcie otworzyliśmy w Katowicach w czerwcu. Jest to placówka średniej wielkości, a jej powierzchnia wynosi 550 m2. Planujemy rozwój nowego formatu. W tym roku otworzymy jeszcze jeden sklep w Galerii Posnania w Poznaniu - 19 października. W przyszłym roku wszystkie otwarcia będą już w nowym koncepcie - dodała.

Nowo otwierane salony będą małej i średniej wielkości, odpowiednio ok. 250-300 do 700-800 m2. Prezes zapowiada na najbliższe lata podobną do obecnej dynamikę - w 2017 r. sieć powiększy się o 12-15 nowych salonów w formacie Future Store. W tym roku Empik powiększy się w sumie o 14 placówek, w ubiegłym przybyło 15.

Obecnie działa ponad 230 salonów Empik, więc w perspektywie kilkunastu lat nowa powierzchnia sklepów ma być dominującym wzorem działania firmy.

- Planujemy także przez najbliższe 3-4 lata 30 największych naszych salonów przemodelować na nowy format. W pierwszej kolejności będą to największe Empiki. W przyszłym roku: 5-6 lokalizacji - poinformowała także prezes.

Prace nad nowym formatem trwały piętnaście miesięcy.

Grupa Empik Media & Fashion jest dystrybutorem produktów z kategorii media, rozrywka, lifestyle, artykuły dziecięce, odzież, obuwie, kosmetyki. Grupę tworzą spółki o profilu operacyjno-handlowym oraz Empik Media & Fashion jako spółka holdingowa.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(2)
Były pracowni...
7 lat temu
Kolejne salony a jeszcze niedawno było blisko upadłości. Pozmieniali stanowiska z kierowników na niżej bądź całkowicie nisko sprzedawca/kasjer i wypłaty w dół. Teraz ludzie pracują na śmieciowych umowach a średnia wieku w personelu poszła do góry od 5 lat bo młodzi uciekają o tego pracodawcy. Zatrudniani dyrektorzy którzy patrzą tylko na słupki bo franczyza robi swoje. Kiedy w końcu te zgniłe od środka jabłeczko totalnie sie rozłoży!!??
Pracownik Emp...
7 lat temu
gość ma rację, zwolnijmy się, wtedy jest szansa, że coś się zmieni w firmie, ale dla tych co przyjdą po nas, bo niestety nasze żale i gadanie, nie docierają do nich, zróbmy akcję: Nie podoba mi się w Empiku - odchodzę. Do boju, znaczy do czynu, składajmy masowe wypowiedzenia.