Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Energetyczne Centrum SA znika z rynku, klienci mają miesiąc na zgłoszenie roszczeń

1
Podziel się:

Byli klienci spółki Energetyczne Centrum SA, którzy posiadają wobec niej jakiekolwiek roszczenia (np. z tytułu nadpłaty), maja 30 dni na zgłoszenie tego faktu. Firma wkrótce upadnie.

Maciej Bando, Prezes Urzędu Regulacji Energetyki
Maciej Bando, Prezes Urzędu Regulacji Energetyki (money.pl)
bESBAPud

Spółka Energetyczne Centrum SA straciła przed kilkoma miesiącami koncesję na sprzedaż gazu dla gospodarstw domowych. URE zarzuca spółce wprowadzanie klientów w błąd.

Zdaniem URE Energetyczne Centrum SA rażąco naruszało przepisy dotyczące obrót paliwami gazowymi oraz zasady wykonywania koncesjonowanej działalności gospodarczej. Spółka wprowadzała w błąd "odbiorców paliw gazowych w gospodarstwach domowych co do warunków dostarczania im paliw, a także nie udzielała pełnych, rzetelnych i wyczerpujących informacji dotyczących uprawnień i obowiązków odbiorców".

Zobacz także: Rynek mieszkaniowy czeka spowolnienie
bESBAPuf

17 grudnia 2018 r. ukazał się Monitor Sądowy i Gospodarczy nr 243, a w nim ogłoszenie o upadłości Energetycznego Centrum SA. Konsumenci, wobec których spółka ma jakiekolwiek zobowiązania (np. nadpłaty), mają 30 dni na zgłoszenie wierzytelności. Szczegóły w ogłoszeniu. Pełne wydanie Monitora Sądowego i Gospodarczego – przypomina Federacja Konsumentów.

bESBAPuG
KOMENTARZE
(1)
KB
3 lata temu
Czy URE wziął pod uwagę skuteczność postępowań upadłościowych w Polsce? Odebranie koncesji nie było działaniem na rzecz konsumentów - dostawca awaryjny PGNiG zyskał klientów, którzy nadpłaconych kwot za dostawę gazu przez Energetyczne Centrum mogą już nie odzyskać! PGNiG skasuje natomiast za dostarczony gaz, za który klienci nadpłacili na rzecz EC. Jako obywatel tego kraju mogę czuć się jedynie oszukany!