Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Erdogan zbiera głosy w Niemczech?

Turecki premier przyjeżdża do Berlina, by zabiegać o sympatię i głosy milionów niemieckich Turków.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

Spotkanie z kanclerz Angelą Merkel godz.12.00 i przemówienie do żyjących w Niemczech Turków - to główne punkty dzisiejszej wizyty w Berlinie premiera Turcji Recepa Tayyipa Erdogana.

Nie brakuje opinii, że szef tureckiego rządu chce wykorzystać podróż do Niemiec do celów kampanii przed wyborami prezydenckimi w swoim kraju.

Jak podaje urząd kanclerski tematem spotkania Merkel z Erdoganem będą stosunki między Niemcami a Turcją oraz najbardziej aktualne sprawy w polityce międzynarodowej. Ale zdaniem komentatorów turecki premier przyjeżdża do Berlina głównie po to, aby zabiegać o sympatię i głosy milionów niemieckich Turków.

W tym roku w Turcji odbędą się wybory prezydenckie, w których Erdogan prawdopodobnie wystartuje. Cześć niemieckich polityków krytykuje tureckiego premiera za prowadzenie w Niemczech kampanii wyborczej.

Ostrzegają też, aby podczas dzisiejszego przemówienia do rodaków ważył słowa i nie utrudniał integracji Turków w Niemczech. Sześć lat temu podczas wizyty w Kolonii, Erdogan wzbudził ogromne kontrowersje, kiedy zaapelował do niemieckich Turków, aby nie ulegli asymilacji.

Czytaj więcej w Money.pl
Poważne żądania Turków wobec Niemiec Mieszkający w Niemczech Turcy domagają się od niemieckich władz wprowadzenia ustawowego święta muzułmańskiego oraz zatrudnienia w Bundeswehrze, szpitalach i więzieniach duchownych islamskich.
Premier Turcji grozi. Chodzi o korupcję Erdogan zagroził ujawnieniem zarzutów korupcyjnych wobec kandydata głównej partii opozycyjnej na burmistrza Stambułu
Turcy nie chcą blokowania stron www. W ruch poszły pałki i armatki wodne Demonstranci wznieśli barykady w pobliskim centrum handlowym.
Stłumiony antyrządowy protest w Stambule W wyniku afery korupcyjnej, która wybuchła 17 grudnia, aresztowano 24 osoby, w tym synów dwóch ministrów. Erdogan zmuszony był przeprowadzić rekonstrukcję rządu i wymienić 10 ministrów.
Tagi: turcja w unii europejskiej, erdogan, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz