Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Euro 2008 nie dla TVP

0
Podziel się:

Mecze piłkarskich mistrzostw Europy 2008 będzie można oglądać tylko w telewizji Polsat. Nie doszło do porozumienia z TVP w sprawie sprzedaży części praw do transmisji.

Euro 2008 nie dla TVP

Mecze piłkarskich mistrzostw Europy 2008 będzie można oglądać tylko w telewizji Polsat.

Nie doszło do porozumienia z TVP w sprawie sprzedaży części praw do transmisji z Euro 2008. TVP podtrzymuje gotowość do negocjacji.

O tym, że przyszłoroczna impreza piłkarska nie będzie pokazywana w TVP, poinformował Polsat. "Mimo uzgodnienia warunków umowy dotyczących mistrzostw Europy w piłce nożnej 2008 r., z winy Telewizji Polskiej nie doszło do jej zawarcia. Oznacza to, że mecze mistrzostw Europy 2008 nie będą transmitowane w TVP. Jednocześnie Polsat informuje, że transmisje ze wszystkich meczów Mistrzostw Europy 2008 będą dostępne na kanałach Telewizji Polsat" - podał zarząd Polsatu.

_ TV Polsat jest jedynym w Polsce właścicielem praw telewizyjnych do Euro-2008. Stacja nabyła je od UEFA za pośrednictwem firmy SportFive. _

TVP odpowiedziała, że prowadziła negocjacje z Polsatem na temat praw do transmisji meczów finałów Euro 2008 w Szwajcarii i Austrii, proponując zakup 15 spośród 31 spotkań za ponad połowę kosztów licencji. "Intencją TVP było zagwarantowanie możliwości transmisji wszystkich meczów Polaków - w razie ich kwalifikacji do turnieju Euro 2008. Warunek ten nie został przyjęty przez TV Polsat, mimo że po podpisaniu umowy TV Polsat zachowałaby prawa do pokazywania wszystkich meczów w kanałach kodowanych" - oświadczyła TVP.

TVP poinformowała też, że w trakcie negocjacji Zarząd TV Polsat wycofał się ze złożonej jej wcześniej z propozycji odkupienia praw do transmisji wszystkich 31 meczów Euro 2008. "TVP S.A. nadal zainteresowana jest zakupem praw do transmisji turnieju Euro 2008 i wyraża gotowość do negocjacji" - napisała rzeczniczka TVP Aneta Wrona.

Polsat nie chciał komentować oświadczenia TVP.

Duże szanse na występ w Euro 2008 ma polska reprezentacja. Zgodnie z prawem, mecze Polaków muszą być pokazywane w kanale ogólnodostępnym, będą więc musiały być transmitowane w takim kanale, jeżeli Polska awansuje w mistrzostwach. Nie wiadomo natomiast, w jakich pasmach Polsat będzie transmitował pozostałe mecze finałów ME.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)