Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Euro 2012: Łatwiejsza podróż na Ukrainę?

0
Podziel się:

Prace trwają. Polski rząd stara się o otwarcie przestrzeni powietrznej nad Ukrainą.

Euro 2012: Łatwiejsza podróż na Ukrainę?
(thisisbossi/CC/Flickr)
bEKIUMol

Polski rząd stara się o otwarcie przestrzeni powietrznej nad Ukrainą. Chodzi o to, by kibice mogli swobodnie latać do naszego wschodniego sąsiada podczas Euro 2012. Ministerstwo Infrastruktury przygotowuje szereg inwestycji które ułatwią podróż na Ukrainę, nie tylko samolotem, ale również pociągiem i samochodem.

Wiceminister infrastruktury Maciej Jankowski powiedział, że rządy w Kijowie i Warszawie są blisko porozumienia w tej sprawie. Jego zdaniem infrastruktura na lotniskach w Polsce i na Ukrainie z pewnością będzie gotowa na piłkarskie święto.

- _ Żeby zapewnić większą swobodę przewoźników w korzystaniu z przestrzeni powietrznej i portów lotniczych obu krajów, zmiany wymaga umowa lotnicza. Właściwie tekst jest uzgodniony. Trwają ostatnie prace proceduralne i myślę, że w najbliższym czasie taka umowa zostanie podpisana _ - mówi minister.

bEKIUMon

Podkreśla także, że najbliższe miesiące mogą przynieść znacze zmiany w polityce dotyczącej przestrzeni powietrznej nad Ukrainą. - _ Z naszego punktu widzenia najlepsza byłaby umowa o otwarciu nieba nad Ukrainą, ale to jest problem bardziej złożony. Być może podczas naszej prezydencji uda się rozpocząć rozmowy pomiędzy Unią a Ukrainą na ten temat _ - uważa Jankowski.

Resort zapewnia, że poprawi się także infrastruktura drogowa i obsługa na przejściach granicznych. Trwają zaawansowane prace na odcinku autostrady A4 z Rzeszowa do przejścia w Korczowej-Krakowcu, a także na samym punkcie kontrolnym. Minister Jankowski zapewnia, że po stronie polskiej infrastruktura będzie na pewno gotowa.

Według rządowego programu modernizacji przejść granicznych Polska za kilka lat będzie miała jedną najnowocześniejszych granic zewnętrznych Unii Europejskiej. Sporym wyzwaniem jest usprawnienie transportu kolejowego. Najwięcej czasu zajmuje wymiana podwozia pociągu na granicy polsko-ukraińskiej, ponieważ tory na Ukrainie są szersze od naszych. Maciej Jankowski podkreśla, że czas wymiany kół zostanie znacznie skrócony.

Nad zmianami pracuje polsko-ukraiński zespół, który ma na celu wspólne opracowywanie projektów modernizacyjnych. Według ministerstwa infrastruktury, Euro 2012 jest bodźcem do przeprowadzenia modernizacji całej infrastruktury transportowej w Polsce.

bEKIUMot
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/234/t30698.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ukraina;i;polska;musza;zadbac;o;promocje;przed;euro;2012,147,0,731283.html) Ukraina i Polska muszą zadbać o promocję przed Euro 2012 Przed turniejem kibice powinni dostać jak najwięcej informacji, które skłonią ich do przyjazdu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/157/t97437.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/bilet;na;mecz;euro;2012;bedzie;wiza;dla;ukraincow,162,0,701090.html) Bilet na mecz Euro 2012 będzie wizą dla Ukraińców? Pawlak zapowiada szybsze odprawy na granicy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/14/t90638.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/znamy;juz;grafik;meczow;na;euro;2012,244,0,686580.html) Znamy już grafik meczów na Euro 2012 Mecz otwarcia odbędzie się 8 czerwca w Warszawie, a zakończenia Euro 2012 zostanie rozegrany 1 lipca w Kijowie. Półfinały odbędą się w Warszawie i Doniecku.
bEKIUMoO
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)